„Kobiety” zostają w parku w Rusinowej. Obronili je mieszkańcy Rusinowej

29 listopada 2016 20:49. Wałbrzych, 27.11.2016. Mieszkancy Rusinowa pod przygotowanym do transportu pomnikiem "Kobiety" fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rzeźba „Kobiety’, która jeszcze wczoraj miała zostać zabrana z parku w Rusinowej, zostaje na swoim miejscu. Obronili jej mieszkańcy osiedla, którzy dowiedziawszy się o planach wywiezienia rzeźby zaalarmowali media. Do sprawy włączył się także Tomasz Senyk, radny dzielnicy Rusinowa.

Przypomnijmy, że rzeźba, będąca częścią Wałbrzyskiej Galerii Rzeźb plenerowych miała zostać wykopana i przewieziona na Rondo Wałbrzyskich Twórców na ulicy Wysockiego. Jeszcze wczoraj rzecznik magistratu, Arkadiusz Grudzień podtrzymywał dotychczasowe stanowisko – dla rzeźby lepszym miejscem będzie właśnie to rondo. Dziś radny dzielnicy Rusinowa – Tomasz Senyk potwierdził, że rozmawiał w tej sprawie z prezydentem, któremu przedstawiono argumenty mieszkańców. Po tej rozmowie ustalono, iż rzeźba zostanie w swoim dawnym miejscu, a ewentualne plany przeniesienia innych prac znajdujących się w Rusinowej – będą poprzedzone konsultacjami społecznymi.

Pomysł przeniesienia rzeźby odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych i lokalnych mediach. Na facebooku powstało wydarzenie zatytułowane: „Nie Oddamy Rzeźb z Parku Rusinowa!”, dzięki któremu mieszkańcy na bieżąco informowali o działaniach związanych z rzeźbą.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 listopada 2016 20:49
`