Kobieta wezwała na pomoc Straż Miejską. W jej kolanie tkwił nóż.

Funkcjonariuszki patrolu konnego wałbrzyskiej Straży Miejskiej w piątek 15.05.br. około godziny 13.00 patrolowały rejon ulicy Wrocławskiej i Stacyjnej w dzielnicy Szczawienko. Kiedy miały wracać do Książa, przy starej pętli autobusowej zatrzymała je kobieta...

W kolanie mieszkanki jednej z kamienic przy ulicy Wrocławskiej tkwił nóż. Strażniczki udzieliły poszkodowanej pomocy przedmedycznej. Na miejsce natychmiast wezwały pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz patrol funkcjonariuszy Policji. Ustaliły przebieg zdarzeń.

Jak się okazało kobieta została zaatakowana przez znajomego, który kilka minut wcześniej awanturował się z nią o pieniądze. Mężczyzna ugodził mieszkankę Szczawienka nożem, po czym się oddalił. Cała sytuacja miała miejsce w podwórzu budynków przy ulicy Wrocławskiej.

Poszkodowana widząc wyjeżdżające z ulicy Stacyjnej strażniczki poprosiła o pomoc. Jedna z funkcjonariuszek patrolu konnego jest długoletnią dzielnicową Szczawnienka. Kobieta znała strażniczkę i obdarzając zaufaniem poprosiła o udzielenie pomocy.

REKLAMA

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze I Komisariatu Policji w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2015 18:17
`