Dodano: 14 lutego 2023 09:47

Kilkukilometrowy pościg w okolicach Czarnego Boru. Ucieczkę 20-latek zakończył wjeżdżając autem w budynek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W niedzielę w nocy policjanci z Boguszowa-Gorc w Borównie chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobówkę. Młody kierowca najpierw zjechał na pobocze, ale gdy do auta podeszli policjanci, mężczyzna odjechał swoim autem w kierunku Czarnego Boru. Policjanci rozpoczęli pościg.

Pościg, po kilku kilometrach, zakończył się w Czarnym Borze, gdzie 20-latek uderzył kierowanym przez siebie samochodem w budynek.

Okazało się, że młody czarnoborzanin miał 0,56 promila alkoholu w organizmie. Utracił więc również prawo jazdy. Podczas wykonywanych czynności procesowych dodatkowo groził policjantom pozbawieniem życia. Kolejne godziny mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Ostatecznie młody mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na pięć lat. Grozi mu dodatkowo wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W sumie w miniony weekend policjanci z Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc zatrzymali czterech kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Anonim pisze:

    Mam nadzieję, że ten Pan pokryje koszty remontu uszkodzonej elewacji. Wspólnota go znajdzie.

  • Prawnik pisze:

    „Wspólnota go znajdzie”. To też jest groźba.

  • Zobacz także