Dodano: 8 czerwca 2022 15:18

Kierowcy chcą zablokować stacje Orlenu. To protest przeciw wysokim cenom paliw

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kierowcy z całej Polski planują w najbliższą sobotę blokadę stacji paliw Orlen. To protest przeciw horrendalnie wysokim cenom paliw. Do akcji przyłączają się kolejne miasta.

W mediach społecznościowych kierowcy z kolejnych miast przyłączają się do pomysłu zablokowania w sobotę stacji koncernu Orlen. Na założonej na Facebooku grupie do akcji przyłączyło się już kilkadziesiąt miast. Co rusz pojawia się informacji o kolejnych miastach, w których kierowcy deklarują chęć zablokowania możliwości wjazdu i tankowania na Orlenach.

Jak informowaliśmy, cena paliwa dobija do 8 złotych, a to nie koniec podwyżek. W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie pracownikow, wymieniających na stacjach koncernu wyświetlacze na czterocyfrowe, umożliwiające wyświetlenie ceny powyżej 10 zł. Przedstawiciele koncerny tłumaczyli to wprowadzoną przez Unię Europejską koniecznością oznaczania benzyny, kierowcy jednak nie dają wiary zapewnieniom i obawiają się, że po przywróceniu akcyzy i VAT cena przekroczy 10 zł.

REKLAMA

Jeszcze 23 lutego benzyna i olej napędowy kosztowały mniej niż 5.19 zł. W ciągu zaledwie kilku dni jej cena skoczyło o ponad 2 złote. Od tego czasu utrzymuje się na poziomie około 7,30 groszy złotych.

Ceny paliw na stacji Orlen w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ceny paliw. Stacje benzynowe. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Ona pisze:

    W końcu…najwyższy czas ruszyć tyłki na jawne złodziejstwo tego nierządu

  • Zobacz także