Kayah zagra w Wałbrzychu! Tak miasto uczci Dzień Europy

19 kwietnia 2022 16:58. Kayah zagra w Wałbrzychu! Tak miasto uczci Dzień Europy

Kayah będzie gwiazdą wieczoru Dnia Europy w Wałbrzychu. Darmowy koncert zaplanowano na terenie Starej Kopalni 8 maja. Na scenie pojawią się także muzycy z Ukrainy.

Kayah to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Jej koncerty przyciągają rzesze fanów. Kayah będzie główną gwiazdą zaplanowanego na 8 maja w Wałbrzychu Dnia Europy.

Na scenie, która stanie na terenie Starej Kopalni pojawią się także muzycy z Ukrainy – The Ukrainian Folk, Collegium Musicum of The Tu Bergakademie Freiberg E.V. oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

REKLAMA

Dzień Europy to obchodzone 5 lub 9 maja święto europejskich państw. Jego historia związana jest z ustanowieniem Rady Europy. Wydarzenie to miało miejsce 5 maja 1949 roku. Natomiast 9 maja wypada Dzień Unii Europejskiej, który ustanowiono w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego także jako Plan Schumana.

Kayah to kolejna gwiazda, która pojawi się wiosną w Wałbrzychu. Przypomnijmy, pod koniec maja na Dniach Wałbrzycha wystąpią Vito Bambino, Katarzyna Nosowska i Małgorzata Ostrowska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2022 16:58
`