Katarzyna Dawidczyk nowym prezesem wałbrzyskiej koksowni

5 stycznia 2018 09:31. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zmiana na stanowisku prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria”. Od 1 stycznia 2018 roku urzędującego od 11 miesięcy roku prezesa Michała Bednarka zastąpiła Katarzyna Dawidczyk. O zmianie prezesa poinformował w imieniu zarządu  firmy Artur Kaczmarek z WZK Victoria.

W skierowanym do mediów oświadczeniu czytamy m. in.:

Pani Katarzyna pełniła wcześniej funkcję Członka oraz Przewodniczącej Rady Nadzorczej WZK Victoria S.A. Jest osobą o wysokich kwalifikacjach, znającą bieżące sprawy związane z Koksownią. 

REKLAMA

W grudniu Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria oficjalnie uruchomiły wybudowaną kosztem 130 mln zł nową baterię koksowniczą, zwiększającą zdolności produkcyjne zakładu o 20 proc., do ok. 600 tys. ton koksu rocznie. Jak wówczas podano, w projekcie nowej, pięcioletniej, strategii spółka rozważa kolejne inwestycje wartości kilkudziesięciu milionów zł. Chodzi m.in. kompleksową modernizację jednej z pięciu starych baterii koksowniczych, aby osiągnęła parametry podobne do nowej baterii.

W planach zakładu jest budowa nowej sortowni, która pozwoliłaby na optymalną produkcję koksu różnych frakcji i rozmiarów, coraz częściej poszukiwanych na rynku. Przygotowywany jest też projekt zagospodarowania gazu koksowniczego z nowej baterii, poprzez wykorzystanie do celów energetycznych. Gaz z pozostałych baterii jest sprzedawany firmie zewnętrznej do produkcji prądu, z którego korzysta zarówno koksownia, jak i część Wałbrzycha.

Obecnie kluczowym odbiorcą wałbrzyskiego koksu jest koncern Thyssenkrupp. Victoria sprzedaje koks odlewniczy, który trafia głównie na eksport, m.in. na rynki niemiecki, francuski i belgijski. Koksownia zatrudnia blisko 500 osób i należy do największych pracodawców w regionie wałbrzyskim. Kolejne ponad 100 osób pracuje w spółce świadczącej usługi dla koksowni.

Dotychczasowy prezes Michał Bednarek przejmie w całości działania firmy związana z handlem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 stycznia 2018 09:31
`