Karta kredytowa – jak ją zdobyć w Wałbrzychu?

20 września 2023 15:03. Plastic credit or debit card mockup fot. użyczone
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Karta kredytowa to znacznie mniejsze zobowiązanie niż np. pożyczka i właśnie ze względu na elastyczność tego rozwiązania decyduje się na nie niemała część klientów. Co warto o tym wiedzieć i jak załatwić formalności w Wałbrzychu?

Karta kredytowa – gdzie szukać?

Aby ułatwić konsumentom podjęcie decyzji o karcie kredytowej, na stronie internetowej https://www.bankier.pl/smart/karty-kredytowe powstał ranking ofert bankowych. To darmowe i łatwo dostępne narzędzie, które pozwala na szybkie porównanie ze sobą różnych propozycji dotyczących kart kredytowych.

Stworzone przez analityków zestawienie prezentuje aktualne opcje z czołowych placówek w Polsce. Przy każdej z ofert widnieją najważniejsze parametry, na podstawie których ustala się miejsce danych opcji w rankingu. Należą do nich:

REKLAMA
  • koszt utrzymania karty,
  • możliwy do zdobycia bonus,
  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Oferty są ponumerowane w kolejności od najlepszej. Pierwsze miejsce zajmuje ta, która pod względem finansowym okazuje się najkorzystniejsza dla klienta. Oznacza to niskie lub zerowe opłaty, a także jedno z mniejszych oprocentowań. Niektóre parametry, takie jak koszt utrzymania karty, podaje się w przedziałach. Sugeruje to wtedy, że po spełnieniu określonych wymagań można dysponować kredytem bez opłat.

Poszukiwanie atrakcyjnych ofert w rankingu jest bardzo proste. Wystarczy zwrócić uwagę na miejsce w zestawieniu i poszczególne parametry, aby dobrać opcję dla siebie. Ciekawym aspektem są premie, które otrzymuje się w ramach cashbacku czy voucherów do sklepów.

Karta kredytowa to narzędzie płatnicze, z którego da się korzystać we wszystkich miejscach z terminalem oraz w sklepach internetowych. Czas korzystania z produktu dzieli się na okresy bezodsetkowe, w których z kolei wyróżnia się na przedziały rozliczeniowe i spłaty zadłużenia.

Gdy klient zwróci do banku środki w czasie bezodsetkowym, może liczyć na darmowy kredyt. Dopiero po przekroczeniu terminu zaczynają naliczać się koszty dodatkowe, które zwiększają sumę należną do zwrotu. Łączna długość obu okresów (rozliczeniowego i na spłatę zadłużenia) wynosi zwykle 50-60 dni. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z placówką. Im dłuższy czas na zwrot gotówki, tym lepiej dla właściciela karty.

Korzystanie z rankingu kart kredytowych to doskonała opcja dla wszystkich zainteresowanych tym produktem bankowym. Pozwala szybko zestawić ze sobą wszystkie dostępne oferty bez pomijania kluczowych instytucji finansowych. Stanowi również sposób na oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba jeździć do każdego banku z osobna, ani odwiedzać wszystkich witryn w celu poznania ofert.

Każdy, kto bardziej zainteresuje się konkretną propozycją, może kliknąć przycisk „Dalej” znajdujący się po prawej stronie. W ten sposób trafi do formularza kontaktowego z wybranym bankiem i będzie mógł pozyskać więcej informacji z najlepszego źródła.

Wady i zalety karty kredytowej

Karta kredytowa poszerza potencjał zakupowy czy rozwojowy osób niemających wielu własnych oszczędności. Pozwala na płacenie za produkty i usługi we wszystkich miejscach oferujących transakcje bezgotówkowe. Dzięki temu, że działa w Polsce i za granicą, sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdów do innych krajów.

Kartę kredytową można wykorzystać w dowolnym momencie. Przyda się m.in. podczas kompletowania wyprawki szkolnej dla dziecka, remontu mieszkania czy niespodziewanej naprawy auta. Niekiedy klienci decydują się na nią po to, aby mieć sposobność skorzystania z niej właśnie w sytuacji losowej, gdy nie ma czasu na wnioskowanie o kredyt gotówkowy.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania są okresy bezodsetkowe, w trakcie których można spłacić pożyczkę bez żadnych dodatkowych kosztów. U osób bardzo rozsądnie zarządzających budżetem sprawdza się to szczególnie dobrze. Jeśli jednak pominie się termin uiszczenia zobowiązania, to trzeba liczyć się z dość wysokim RRSO. Zdarza się, że zbliża się ono nawet do 30%.

Czasami karta kredytowa sprawdza się jako narzędzie do budowania pozytywnej historii kredytowej. Gdy korzysta się z niej prawidłowo i terminowo spłaca zadłużenie, to ma to odzwierciedlenie w BIK-u. Następnie nierzadko okazuje się to pomocne przy zaciąganiu kredytu gotówkowego czy hipotecznego.

Można na to spojrzeć również z drugiej strony. Gdy ma się aktywną kartę kredytową, to w tym samym czasie trudniej pozyskać inną pożyczkę od placówki. Dzieje się tak, ponieważ karta obniża zdolność kredytową klienta i dopiero po zakończeniu użytkowania przeradza się w aspekt korzystny względem kolejnych zapożyczeń.

Warto docenić też prostotę użytkowania karty kredytowej. Da się nią płacić tak samo, jak debetową zarówno stacjonarnie, jak i online. Nie różni się także wyglądem, więc staje się dyskretnym narzędziem na zaciąganie kredytu od banku niezależnie od miejsca użytkowania – w sklepie, restauracji czy u lekarza.

Jak zdobyć kartę kredytową?

Aby zdobyć karę kredytową, najpierw należy zdecydować się na konkretną ofertę. Po przeanalizowaniu rankingu Bankier SMART można sprawdzić, czy oddział wybranej instytucji finansowej znajduje się w Wałbrzychu. Jeśli tak, warto udać się do niej stacjonarnie w celu załatwienia wszelkich formalności. W takim przypadku trzeba będzie złożyć wniosek oraz dokumenty świadczące o zdolności kredytowej.

Kolejny sposób to załatwienie wszystkiego przez internet. W dzisiejszych czasach bankowość online pozwala na korzystanie z usług placówek bez wychodzenia z domu. To przydatne nie tylko wtedy, kiedy wybierze się bank, jakiego nie ma w Wałbrzychu. Stanowi to również sposób na oszczędność czasu i pozwala na uniknięcie kolejek w oddziale.

W jaki sposób zrezygnować z karty kredytowej?

Pierwszym warunkiem koniecznym do rezygnacji z karty jest uregulowanie wszelkich należności. Najpierw trzeba spłacić kredyt, a dopiero później przejść do załatwiania procesu rozwiązującego umowę z placówką. Wniosek o zakończenie świadczenia składa się online lub stacjonarnie. Najlepiej skontaktować się ze swoim bankiem w celu poznania szczegółów. Na koniec trzeba jeszcze pozbyć się karty – albo przez oddanie jej do oddziału, albo własnoręczne zniszczenie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 20 września 2023 15:03
`