Kaczyński: wyciągamy rękę do tych, którzy chcą dobrej zmiany. Nie będzie kopania tych, którzy upadli

Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany; może powstać szerszy biało-czerwony obóz – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

„Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania” – powiedział prezes PiS, wspominając swojego zmarłego w katastrofie smoleńskiej brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
„Przed nami nowy czas. Chciałem bardzo wyraźnie i mocno powiedzieć: to ma być czas pracy, czas pracy naszego zjednoczonego obozu” – zaznaczył Kaczyński. Po wymienieniu nazwisk polityków Jarosława Gowina, Zbigniewa Ziobry i Marka Jurka, których formacje tworzą Zjednoczoną Prawicę, prezes PiS podkreślił, że „ten obóz może się rozszerzać”.

„Może powstać taki szerszy biało-czerwony obóz w Sejmie. Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany, chcą zmieniać Polskę. Powinno nas być jak najwięcej” – podkreślił Kaczyński.

Jak dodał, jego formacja będzie dążyła do prawdy, ale – zapewnił – „nie będzie żadnej zemsty, negatywnych emocji ani osobistych rozgrywek czy odgrywania się”. Szef PiS mówił, że nie będzie „żadnego kopania tych, którzy upadli”. „Nawet jeżeli upadli z własnej winy i słusznie” – dodał.

REKLAMA

„Musimy wprowadzić pakiet demokratyczny, musimy pokazać, że polskie życie publiczne może wyglądać zupełnie inaczej. Może wyglądać tak, że będziemy z niego dumni” – podkreślił prezes PiS. „Musimy pamiętać, że swego rodzaju karnawał, jakim są wybory, skończył się. Teraz jest wyłącznie czas pracy merytorycznej. I musimy pamiętać o skromności” – dodał.

Prezes PiS zaznaczył, że pierwsze w dziejach polskiej demokracji zwycięstwo jednej partii to coś, na co pracowali różni ludzie, w różnych okresach przez 25 lat od momentu powołania Porozumienia Centrum. Lider PiS wspominał osoby związane z jego ugrupowaniem, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Podkreślał, że oni „wnieśli ogromny wkład w pracę środowiska”.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 października 2015 14:06
`