Jubileusz 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Znamy szczegóły i program obchodów.

19 maja 2015 06:02. @Tekst i fot.: Jacek Zych

Dziś w Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa, na której dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca Joanna Świątek-Czwojdzińska oficjalnie zaprezentowała program obchodów jubileuszu 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.

W tym roku Wałbrzyski Zespół Pieśni i Tańca obchodzi Jubileusz 60-lecia. Przez ten czas przez jego szeregi przewinęło się kilka tysięcy osób. Zespół występował w krajach rozsianych po całym świecie. I właśnie pod taką egidą – podróży z tańcem przez świat – świętował będzie swój jubileusz.

Już 5 czerwca br. o godzinie 16.30 obchody Jubileuszu rozpocznie Uroczysta msza święta w intencji absolwentów i członków Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, w kościele pw. Aniołów Stróżów. Tam też zaprezentowane zostaną polskie pieśni sakralne, narodowe i regionalne.

Koncert galowy, będący kulminacją obchodów, odbędzie się 6 czerwca 2015 roku w wałbrzyskim Aqua Zdroju przy ulicy Ratuszowej. Dyrektor Świątek-Czwojdzińska przewiduje, że weźmie w nim udział prawie 150 artystów; tancerzy, muzyków i wokalistów. Przez scenę przewinie się cały wachlarz obecnych, aktywnych członków Zespołu oraz jego absolwentów, przybyłych na jubileusz z całego prawie świata.

REKLAMA

Podczas koncertu zaprezentowany zostanie 60-letni dorobek artystyczny Zespołu prezentujący kulturę narodową i regionalną Polski oraz program zagraniczny, który Zespół poznał podczas swoich licznych podróży. Zobaczymy cały przekrój strojów regionalnych – polskich i tych zapożyczonych z kultur innych krajów.

Sylwia Sałamaj, instruktor zespołu dodała, że w koncercie Jubileuszowym wezmą udział także wychowankowie Ośrodka Wychowawczy w Kozicach. Grupa sześciu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dwa razy w tygodniu, pod opieką p. Krystyny Osiewały, uczestniczy w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Zespół. Chłopcy wspólnie z tancerkami przygotowują się do samodzielnego występu podczas obchodów jubileuszu. Sałamaj zauważa fakt bardzo odpowiedzialnego podejścia wychowanków ośrodka do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

Warto odnotować, że patronat honorowy nad obchodami Jubileuszu 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, który będą miały miejsce w dniach 5 i 6 czerwca 2015 r., objął m. in. Pan Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” odbędzie się 6 czerwca 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej Aqua Zdrój, o godzinie 15:00. Bilety do nabycia on-line na stronie www.zpit.pl

Sylwia Sałamaj, instruktor w Zespole Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Sylwia Sałamaj, instruktor w Zespole Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 maja 2015 06:02
`