Dodano: 22 czerwca 2022 19:01

Jest przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa-Gorc. Wiemy, kiedy droga może być gotowa

Jeżeli udałoby się wybrać wykonawcę i podpisać umowę w tym roku, to droga powstała by najpóźniej do 2026 roku. Obwodnica rozpocznie się w okolicach wiaduktu kolejowego w Wałbrzychu, poszerzone mają być także same serpentyny prowadzące do Bugoszuowa-Gorc. Dalej trasa ma ominąć miasteczko.

Na oferty wykonawców Dolnośląska Służba Dróg i Kolei czeka do 17 sierpnia. Firma, która wygra przetarg będzie miała 40 miesięcy na budowę drogi.

Zgodnie z założeniem przebudowane mają być same serpentyny pomiędzy łączące Wałbrzych i Boguszów-Gorce. Ma tam pojawić się między innymi trzeci pas ruchu prowadzący pod górkę.

Na wysokości skrzyżowania z ulicą Krakowską obwodnica odbije i nie pójdzie śladem drogi wojewódzkiej. Śladem ulicy Szybowej doprowadzi do ulicy Kolejowej, a później ulicą Dworcową wzdłuż torów kolejowych kierowcy znów wrócą na drogę wojewódzką.

Projekt budowy obwodnicy Boguszowa-Gorc, a właściwie samego Boguszowa znalazł się na liście pięćdziesięciu jeden inwestycji, które mogą liczyć na wsparcie rządu.

Serpentyny pomiędzy Wałbrzychem a Boguszowem-Gorcami. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Serpentyny pomiędzy Wałbrzychem a Boguszowem-Gorcami. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 • McI pisze:

  Co to jest: Bugoszuow

 • Boguszow pisze:

  Kiedy wkoncu ten most na krakowskim otworzą.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Zobacz także