Dodano: 12 maja 2022 11:57

Jedziesz w nocy hulajnogą? Możesz być pewien kontroli policyjnej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Osoby jeżdżące w nocy po Wałbrzychu hulajnogami elektrycznymi mogą być niemal pewne kontroli trzeźwości. Policja zwraca na te osoby szczególną uwagę. O problemach związanych z pojawieniem się na ulicach miasta hulajnóg na wynajem z wałbrzyskimi policjantami rozmawiał Jacek Zych

Elektryczne hulajnogi na wynajem pojawiły się w Wałbrzychu na początku kwietnia. Z początkowych kilkudziesięciu sztuk i jednego operatora dziś po mieście jeździ kilkaset jednośladów z trzech różnych firm. Coraz częściej w policyjnych statystykach pojawiają się interwencje związane z kontrolą trzeźwości użytkowników tych urządzeń.

– Jeśli policjant zatrzyma taką osobę w stanie nietrzeźwości to grozi jej mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli to będzie stan tylko po spożyciu alkoholu, czyli pomiędzy 0,2 a 0,5 promila to wtedy taka osoba otrzymuje mandat w wysokości 1000 zł. – wyjaśnia podkomisarz Marcin Świeży z Wałbrzyskiej Policji.

REKLAMA

Policjanci nie ukrywają, że szczególną uwagę zwracali będą na osoby jeżdżące hulajnogami w nocy, zwłaszcza w weekendy. Pierwsze mandaty już się posypały:

– W ostatnich dniach mieliśmy dwa takie zdarzenia. Osoby, które poruszały się hulajnogami w stanie nietrzeźwości właśnie w nocy – to było około godziny 1 i 2 w nocy. Dlatego apelujemy o to, żeby nie wsiadać na takie urządzenia, w sytuacji gdy wychodzimy na przykład z lokalu. – apelują policjanci.

Wprowadzone od nowego roku znowelizowane przepisy ruchu drogowego zradykalizowały zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych. Przepisy dotyczące trzeźwości są takie same jak w przypadku rowerzystów, za ich złamianie grożą dokładnie takie same kary.

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • NBANDA pisze:

    ,,Kilkaset” Nonto kogoś poniosło i to grubo

  • taka_prawda pisze:

    to na chu* te hulajnogi jak nie można się przetransportować z baru do domu???

  • Zobacz także