Dodano: 12 maja 2022 11:57

nasz news Jedziesz w nocy hulajnogą? Możesz być pewien kontroli policyjnej

Tematy: 


Osoby jeżdżące w nocy po Wałbrzychu hulajnogami elektrycznymi mogą być niemal pewne kontroli trzeźwości. Policja zwraca na te osoby szczególną uwagę. O problemach związanych z pojawieniem się na ulicach miasta hulajnóg na wynajem z wałbrzyskimi policjantami rozmawiał Jacek Zych

Elektryczne hulajnogi na wynajem pojawiły się w Wałbrzychu na początku kwietnia. Z początkowych kilkudziesięciu sztuk i jednego operatora dziś po mieście jeździ kilkaset jednośladów z trzech różnych firm. Coraz częściej w policyjnych statystykach pojawiają się interwencje związane z kontrolą trzeźwości użytkowników tych urządzeń.

– Jeśli policjant zatrzyma taką osobę w stanie nietrzeźwości to grozi jej mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli to będzie stan tylko po spożyciu alkoholu, czyli pomiędzy 0,2 a 0,5 promila to wtedy taka osoba otrzymuje mandat w wysokości 1000 zł. – wyjaśnia podkomisarz Marcin Świeży z Wałbrzyskiej Policji.

Policjanci nie ukrywają, że szczególną uwagę zwracali będą na osoby jeżdżące hulajnogami w nocy, zwłaszcza w weekendy. Pierwsze mandaty już się posypały:

– W ostatnich dniach mieliśmy dwa takie zdarzenia. Osoby, które poruszały się hulajnogami w stanie nietrzeźwości właśnie w nocy – to było około godziny 1 i 2 w nocy. Dlatego apelujemy o to, żeby nie wsiadać na takie urządzenia, w sytuacji gdy wychodzimy na przykład z lokalu. – apelują policjanci.

Wprowadzone od nowego roku znowelizowane przepisy ruchu drogowego zradykalizowały zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych. Przepisy dotyczące trzeźwości są takie same jak w przypadku rowerzystów, za ich złamianie grożą dokładnie takie same kary.

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

 • NBANDA pisze:

  ,,Kilkaset” Nonto kogoś poniosło i to grubo

 • taka_prawda pisze:

  to na chu* te hulajnogi jak nie można się przetransportować z baru do domu???

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także