Jechałeś z Wałbrzycha do Świdnicy i masz wideorejestrator? Być może masz ten samochód na nagraniu!

9 maja 2023 18:00. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Świdnicka policja wystosowała apel do kierowców posiadających wideorejestratory, którzy 23 kwietnia po południu jechali w okolicach Świdnicy. Skąd taki apel?  Policjanci poszukują nagrań, na których mógłby być zarejestrowany pojazd biorący udział w zdarzeniu, jakie miało miejsce właśnie 23 kwietnia na Osiedlu Młodych w Świdnicy. Wtedy to rozpędzony samochód uderzył w cały szereg zaparkowanych przy ulicy Marcinkowskiego aut. Siła uderzenia była tak duża, że uszkodzonych zostało aż dziesięć samochodów.

Na nagraniach poszukujemy właśnie tego pojazdu, Volkswagena Passata. My będziemy oczywiście analizowali sami ten materiał. Chcemy ustalić, czy ten mężczyzna również w jakiś innych okolicznościach sprowadził niebezpieczeństwo na inne osoby – wyjaśnia młodszy aspirant Magdalena Ząbek, rzecznik świdnickiej policji dodając, że mężczyzna był kompletnie pijany.

Policjanci kierują swój apel do kierowców, którzy w niedzielę, 23 kwietnia, w godzinach popołudniowych jechali do lub ze Świdnicy trasą od strony Wałbrzycha:

REKLAMA

Przez Witoszów Dolny, potem w Świdnicy ulica Wałbrzyska, Korczaka, Staszica, Marii Skłodowskiej-Curie, Zammenhoffa, Ofiar Oświęcimskich, Riedla i Marcinkowskiego. – wylicza Magdalena Ząbek.

Policjanci proszą o kontakt, najlepiej telefoniczny, z komendą powiatową policji w Świdnicy. Ewentualne nagrania można dostarczyć osobiście na karcie SD, można też przesłać za pomocą jednej z platform do wysyłania dużych objętościowo plików.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 maja 2023 18:00
`