Jak wysyłać tanie przesyłki kurierskie?

20 października 2021 11:45. Jak wysyłać tanie przesyłki kurierskie? fot. użyczona / pixabay / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Przesyłki kurierskie to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów. Niewątpliwie są powiązane z rynkiem e-commerce, a także odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów, którzy robią zakupy online, korzystają z licznych aukcji czy licytacji. Oczywiście najtańsze przesyłki kurierskie to także pewnego rodzaju alternatywa dla usług tradycyjnej poczty, więc bez problemu można nadać przesyłkę do rodziny, znajomych partnera biznesowego. Niewątpliwie tani kurier doskonale dostosowuje się do zmian na rynku, a wprowadzane nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wysyłka i odbiór stają się prostsze i dostosowane do tempa naszego życia. By zamówić kuriera, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej lub w aplikacji. W ten sposób nadawać można przesyłki paletowe, paczki czy dokumenty, a różnego rodzaju opcje dodatkowe pozwalają dopasować każdą usługę do indywidualnych potrzeb. To właśnie dzięki temu przesyłki kurierskie są najczęściej wybieraną usługą przez te osoby, którym zależy na szybkich, rzetelnych i tanich doręczeniach.

Popularne przesyłki kurierskie

Od lat tanie przesyłki kurierskie kojarzą się z Paczkomatami. Te pojawiające w miastach i miasteczkach charakterystyczne automaty zrewolucjonizowały sposób myślenia o nadawaniu paczek. Jeśli chcesz wysłać przesyłkę, zamów kuriera online i dostosuj usługi do konkretnych potrzeb. Paczkomaty przede wszystkim dają niezależność. Tania paczka może być wysłana i odebrana w każdym momencie. Nie trzeba czekać na przyjazd kuriera, cała procedura jest prosta i daje klientowi olbrzymią mobilność i swobodę w działaniu. W ten sposób profesjonalne usługi kurierskie odpowiadają na potrzeby, a aplikacja, opcje odtwarzania Paczkomatu zdalnie, możliwość nadania paczki bez konieczności wydruku listu przewozowego to niezwykle ważne zalety. Kurierskie przesyłki nadaje się szybko i bez problemów.

Gdzie nadać najtańsze przesyłki kurierskie?

Tani kurierzy rozwożą przesyłki zagraniczne oraz krajowe. To opcje dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw z różnych sektorów. Niewątpliwie dla branży e-commerce są podstawą prowadzonego biznesu. Warto pamiętać o tym, że nadanie paczki w Paczkomacie nie zaczyna się i nie kończy się przy automacie i wymaga wypełnienia formularza zamówienia, który jest podstawą doręczenia przesyłki. W przypadku korzystania ze strony internetowej będziemy musieli wygenerować list przewozowy z kodem nadania. Zadanie ułatwia aplikacja, która znacznie upraszcza proces nadania paczki. W każdym wariancie minimalizuje się ilość zbędnych formalności. W formularzu nadania paczki muszą znaleźć się dane odbiorcy i nadawcy, określa się także wagę paczki. Poza tym można wybrać także różnego rodzaju opcje – wśród tych popularnych chętnie wybierane jest pobranie, dodatkowe ubezpieczenie czy też zwrot dokumentów. Wszystkie te opcje mamy w Managerze Paczek. Oczywiście nie ze wszystkich opcji będzie można skorzystać w Paczkomacie, ale wówczas warto wybrać tradycyjną przesyłkę.

REKLAMA

Tani kurier dla firm i klientów indywidualnych

By wysyłać przesyłki, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy komputer lub aplikacja, by wszystkich formalności dokonać w domowym zaciszu. Sprawę ułatwiają również płatności elektroniczne. Możemy czekać na przyjazd kuriera lub też skorzystać z licznych Paczkomatów, co oszczędza czas. Można więc wysłać paczkę przy okazji zakupów, w drodze do pracy czy też na spacerze, a szybka dostawa sprawia, że najczęściej następnego dnia roboczego przesyłkę w konkretnym miejscu otrzyma odbiorca. Formularz zamówienia wymaga tego, by wpisać dane dotyczące nadawcy oraz odbiorcy, podać informacje dotyczące zawartości przesyłki, jej wymiarów oraz wagi, a także wybrać ewentualne usługi dodatkowe. Jeśli chcemy wysłać paczkę w korzystnej cenie do Paczkomatu, należy podać jego lokalizację. Po wypełnieniu wszystkich pól formularza przechodzi się do szybkich płatności. Po tym można umieścić paczkę w Paczkomacie. Wówczas określa się przede wszystkim wielkość przesyłki. Maksymalną wagę wskazują firmy kurierskie. Gabaryty są ważnym aspektem, ponieważ są ograniczane poprzez wielkość skrytek.

Trzeba również pamiętać o tym, by paczki dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym, muszą być odpowiednio przygotowane. Zabezpieczenie ładunków oraz zapakowanie przesyłki zgodnie z wymaganiami przewoźnika jest obowiązkiem nadawcy. Wówczas tani kurier bez problemu i bezpiecznie dostarczy każdą paczkę do adresata. Profesjonalne podejście oraz szybki czas realizacji zleceń są w tym momencie kluczowe. Najlepiej zapakować przesyłkę w pudełko kartonowe o regularnych kształtach. Poza tym zawartość powinna być zabezpieczona specjalnymi wypełniaczami, które unieruchamiają towar, a także będą amortyzowały ewentualne wstrząsy. Po rozpakowaniu paczki nakleja się na nią wygenerowany i wydrukowany list przewozowy. Jeśli wypełnia się formularz w aplikacji, wystarczy kod QR na smartfonie, który się skanuje przy Paczkomacie. Taka łatwa wysyłka jest coraz chętniej wybierana przez klientów.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 20 października 2021 11:45
`