Jak wygląda idealne krzesło do biura?

21 grudnia 2020 12:51. Jak wygląda idealne krzesło do biura? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Meble w biurze muszą mieć jedną podstawową cechę: być funkcjonalne. A to oznacza jednocześnie ich ergonomię, uniwersalizm i estetykę. Połączenie tych wszystkich warunków w chociażby jednym fotelu biurowym, stole konferencyjnym czy regale wydaje się jeśli nie niemożliwe, to bardzo trudne. A jednak projektanci mebli stanęli na wysokości zadania i przedsiębiorcy mogą bez problemu zakupić do swoich biur idealne krzesła, fotele czy biurka.

Cechy idealnego fotela

Krzesło biurowe jest meblem wytrzymującym codziennie olbrzymie obciążenia. Nie tylko wagowe, czyli ciężar samych siedzących osób, ale też związane z ich przesuwaniem czy przestawianiem. Dlatego ważne jest, aby były to meble o dużej wytrzymałości i odporności materiałowej, zwłaszcza gdy są wyposażone w tapicerki albo skórzane obicia. Ich łatwe przecieranie sprawia, że krzesła szybko się zniszczą, a przedsiębiorca będzie musiał ponieść koszty wymiany ich na nowe. Dodatkowo muszą być meblami uniwersalnymi, jeśli korzystają z nich klienci, zaś w przypadku foteli biurowych dla pracowników – najlepiej indywidualnie dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań. W tym zakresie idealnie sprawdzą się krzesła ergonomiczne od www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf, które można regulować i modyfikować pod kątem dwóch głównych parametrów.

REKLAMA

Dopasowane do potrzeb

To wysokość siedziska (mierzona od podłogi) oraz kąt nachylenia oparcia (mierzony względem siedziska). Bardziej rozbudowane fotele biurowe, które jeszcze łatwiej dopasować do potrzeb pracowników, posiadają też regulację głębokości siedziska oraz możliwość niemal dowolnego ustawiania podłokietników albo zagłówków. Modyfikacja tych parametrów ułatwia siedzącemu znaleźć właściwą pozycję w fotelu, czyli taką, w której będzie się czuł najwygodniej, a jego ciało nie będzie przeciążone. Uwagę powinni zwrócić na to pracownicy biurowi spędzający na krzesłach i fotelach nawet całą swoją zmianę. Oczywiście również osoby siedzące mniej, ale jednocześnie rzadko zmieniające pozycję, powinny mieć do dyspozycji ergonomiczny fotel z regulacją, aby móc ustawić go pod siebie i lepiej wykonywać swoją pracę.

Opinia użytkowników

Pracownicy biurowi są bowiem zgodni co do tego, że dobrej jakości fotel z odpowiednim wyprofilowaniem, szeroką regulacją i ergonomicznym dopasowaniem znacznie wpływa na jakość ich pracy. Siedząc w nim są mniej narażeni na kontuzję i ból, więc nie chodzą na zwolnienia lekarskie. Nie odczuwają zmęczenia i nieprzyjemnych fizycznych dolegliwości. Skupiają się na pracy, a nie na szukaniu mniej bolesnej i bardziej wygodnej pozycji. Dzięki temu znacznie wzrasta efektywność ich działań, ale również zaangażowanie w obowiązki czy… forma i jakość obsługi klienta. Zadowolony pracownik funkcjonuje po prostu lepiej, efektywniej i skuteczniej, co przekłada się na zysk samego przedsiębiorcy. Ma też znaczenie w budowaniu wizerunku firmy, ponieważ taki pracownik jest mniej drażliwy i nerwowy w stosunku do klientów i robi na nich o wiele lepsze wrażenie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 21 grudnia 2020 12:51
`