Jak urządzić stylową sypialnię, w której można naprawdę odpocząć? 

22 marca 2024 13:17. fot. użyczone
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Powinna być funkcjonalna i podnosić komfort snu. Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko, dlatego warto postawić na bardziej klasyczną i uniwersalną estetykę, a jednocześnie stworzyć przestrzeń zgodną z własnym gustem i indywidualnym stylem.

Urządzenie sypialni to bardzo satysfakcjonujące, choć czasem niełatwe zadanie. Problemy często pojawiają się, kiedy na niewielkim metrażu trzeba pogodzić zarówno przestrzeń do spania, jak i przechowywania ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Jednak podstawową funkcją sypialni powinna być ta związana z odpoczynkiem. Dlatego nadrzędny jest wybór odpowiedniego łóżka i wygodnego materaca. Jak stworzyć przestrzeń, w której można się zrelaksować?

Łóżko do sypialni – jakie wybrać

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć, aranżując własną sypialnię, jest wybór odpowiedniego łóżka. A by to zrobić, należy wziąć pod uwagę wszystkie indywidualne preferencje. Można zdecydować się na klasyczne, łóżka drewniane z litego drewna, lub postawić na modele tapicerowane przyjemnym w dotyku materiałem. W ostatnim czasie bardzo popularne są także łóżka kontynentalne na nieco wyższych nóżkach, które umożliwiają dokładniejsze i wygodniejsze sprzątanie w sypialni.

REKLAMA

Kolejnym aspektem, który trzeba przemyśleć, jest rozmiar łóżka. W przypadku sypialni dla dwóch osób dostępne są modele o szerokości od 140 cm, do nawet 220 cm. Oczywiście im szersze łóżko, tym wyższy komfort spania w nim, jednak w przypadku mniejszych w sypialni często wymiary łóżka muszą pozostać kompromisem między komfortem a użytecznością.

Na jaki materac warto się zdecydować?

Kolejną kwestią, której trzeba poświęcić uwagę, jest dobór odpowiedniego materaca. Jest to aspekt kluczowy, który często ma decydujące znaczenie dla jakości snu. Można wybierać spośród dobrych materaców sprężynowych, piankowych, a nawet takich, które posiadają status medyczny. Przed zakupem warto zapoznać się z ich właściwościami. Każdy typ materaca oferuje nieco inny rodzaj podparcia, warto więc sprecyzować swoje oczekiwania.

Materac musi też być dostosowany do masy ciała. Zwykle przyjmuje się, że im większa waga użytkownika, tym bardziej twardy powinien być materac. W przypadku osób cierpiących na różne problemy w zakresie układu ruchu warto też przed zakupem skonsultować się z fizjoterapeutą. Specjalista pomoże dobrać odpowiedni typ materaca i podpowie, na co zwracać szczególną uwagę w konkretnym przypadku.

Wybierz klasyczne, stonowane kolory

Człowiek najlepiej wypoczywa w otoczeniu naturalnych barw, które dają wrażenie porządku i harmonii. Na takie właśnie kolory warto postawić w swojej sypialni. W tym pomieszczeniu świetnie sprawdzają się beże, szarości, brązy, a także delikatne róże, rozbielone oranże, czy subtelne błękity i zielenie. Jeśli chcesz nieco ożywić wnętrze, postaw na rośliny. Będą nie tylko efektowną ozdobą, ale dzięki właściwościom filtrującym i nawilżającym powietrze mogą także znacząco wpływać na jakość snu.

fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 22 marca 2024 13:17
`