Jak przyspieszyć porost włosów?

13 maja 2021 11:47. Jak przyspieszyć porost włosów. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Jak przyspieszyć porost włosów i dlaczego zawartość Twojej kuchennej szafki wystarczy, by stać się posiadaczką długiej fryzury – czyli ocet jabłkowy, laminowanie i równowaga PEH jako oręż w walce o piękne włosy.

Nasze włosy są zazwyczaj na pierwszej linii frontu w chęci wizerunkowej zmiany. Metamorfoza tych z nas, którzy chcą pozbyć się kilku centymetrów warkocza, zajmie dokładnie tyle samo czasu, co kilka ruchów fryzjerskich nożyczek. Jeśli jednak pragniecie odmienić wygląd w odwrotny sposób, ale na myśl o procesie zapuszczania włosów, jeżą Wam się one na głowie, przeczytajcie kilka słów o tym jak szybko rosną włosy i jak przekonać je, by robiły to jeszcze szybciej.

1. Do cebulki dodaj ocet jabłkowy, czyli przepis na… zdrowe włosy

Włosy i kulinaria to wcale nie tak odległe sobie dziedziny. Cebulka włosa to jedyna jego żywa część, odpowiadająca za wzrost i siłę. Jeśli więc chcemy, by włosy wyglądały – paradoksalnie – na pełne życia, najpierw musimy zadbać o ich „fabrykę”. Dobrze ukorzenione i ukrwione cebulki włosów to podstawa, kiedy chcemy mieć sporo na głowie. Masaż skóry w połączeniu z aplikowaną na nią wcierką, to nie tylko skuteczna i tania, ale też przyjemna metoda. Skoro chcemy odżywić cebulki, poszukiwanie składników na kosmetyk można rozpocząć od kuchennej szafki. Ocet jabłkowy na włosy (https://estetico.pl/ocet-jablkowy-na-wlosy)działa równie zbawiennie, co na smak potraw. Istotnym jest, żeby nie stosować go w nierozcieńczonej formie, która mogłaby spowodować wysuszenie. Wystarczą dwie łyżki octu jabłkowego wymieszane ze szklanką wody. Po umyciu i osuszeniu włosów ręcznikiem, przygotowaną mieszankę nakładamy palcami na skórę, wykonując delikatne i okrężne ruchy. Optymalna ilość na około 600 cm2 naszej skóry głowy to 5 mililitrów wcierki. Po kilku minutach wystarczy spłukać włosy i osuszyć jak zwykle. Możemy obiecać, że zapach domowej wcierki ulotni się równie szybko, jak pojawią się efekty jej stosowania!

REKLAMA

2. Trzej muszkieterowie porostu włosów, czyli PEH

Przeczytaj: https://estetico.pl/jak-szybko-rosna-wlosy

Włosy rosną średnio 1 centymetr w ciągu miesiąca (. Samo przyspieszenie porostu włosów może być jednak niewystarczające, jeśli nie będziemy potrafili odpowiednio zadbać o jego efekty. Jeśli więc chcemy zostać z naszym comiesięcznym osiągnięciem na długo, musimy zaopiekować się włosami na całej ich długości – w końcu z każdym nowym milimetrem musimy stworzyć zdrową i bardzo długotrwałą znajomość. Najskuteczniejszym sposobem na zachowanie naszych włosów w dobrej kondycji jest odpowiednie rozpoznanie ich potrzeb. Metoda pielęgnacji opierająca się na równowadze PEH pozwala podejść do każdej fryzury w sposób wyjątkowo indywidualny. W końcu nasze włosy są jak odcisk palca – niepowtarzalne! Pod tajemniczym skrótem kryją się proteiny, emolienty i humektanty – składniki, które dostarczone włosom (w maskach i odżywkach) w odpowiednich proporcjach, gwarantują ich nienaganną kondycję. Wdrażanie tej metody najlepiej zacząć od rozpoznania stopnia porowatości naszego włosa. Porowatość to stopień, w jakim łuski włosa są od niego odchylone – im mocniej, tym włosy są bardziej porowate. Włosy niskoporowate naturalnie charakteryzują się zdrowym, lśniącym wyglądem – jednak niechętnie współpracują przy stylizacji. Odwrotnie niż poprzednicy, włosy wysokoporowate bywają spuszone i matowe, ale podatne są na układanie. Włosy średnioporowate nie wykazują tak stanowczo żadnych z powyższych cech lub przejawiają skrajne w zależności od stopnia wypielęgnowania. Zachowanie równowagi PEH wcale nie oznacza dostarczania każdego ze składnika w takiej samej ilości. Proteiny, czyli białka pozwalają odbudować strukturę naszych włosów, dlatego najbardziej powinny polubić je posiadaczki włosów wysokoporowatych. Humektanty to składniki nawilżające, a ostatnie (ale nie najmniej ważne) emolienty ochronią i „zamkną” we włosie wcześniej wprowadzone substancje. Dla początkującego włosomaniaka taka wiedza może być przytłaczająca, dlatego wielu producentów kosmetyków zadbało o to, by ich produkty były oznaczone konkretnym z filarów równowagi PEH. Wiele ze składników PEH znajdziemy również w naszych lodówkach. Miód, siemię lniane czy aloes to przedstawiciele humektantów. Jaja lub jogurt dostarczą naszym włosom protein, a oleje – emolientów. Wystarczy obserwować swoje włosy i dawać im to, po czym wyglądają na najszczęśliwsze.

3. Laminacja włosów – zalaminuj we włosie zdrowie

Nawet dobrze pielęgnowane na co dzień włosy, potrzebują od czasu do czasu wyjątkowego traktowania. Zabiegiem, po którym nasza fryzura będzie wyjątkowo dopieszczona, a efekt widoczny natychmiastowo, jest laminowanie włosów (https://estetico.pl/laminowanie-wlosow). Laminacja włosów jest polecana bez względu na poziom ich porowatości – w każdym przypadku łuski zostaną domknięte, tworząc błyszczącą i sypką tafle włosów. Wykonywane w salonach fryzjerskich keratynowe prostowanie włosów, to również laminacja, w której proste pasma są… skutkiem ubocznym. Cena zabiegu waha się w zależności od miasta i długości włosów od około 300 do 800 złotych. Po domowy zabieg laminowania włosów możemy znów wybrać się do kuchni. Do przygotowania domowego SPA potrzebna będzie rozpuszczona w ciepłej wodzie żelatyna lub galaretka (2 łyżki + 4 łyżki wody) i odżywka. Mieszanka nałożona na suche włosy powinna pozostać na nich około 40 minut, najlepiej pod czepkiem i ciepłym ręcznikiem – co zwiększy wchłanianie odżywczych składników. Po tym czasie można zmyć preparat letnią wodą i cieszyć się kondycją swojej fryzury.

4. Serum na złamane… końcówki

Na samym końcu włosa, ale równie ważna co cała długość, jest… jego końcówka. Przy zapuszczaniu włosów ostatnim, co chcemy osiągnąć jest dzielenie ich na czworo. Rozdwojone końcówki to prawdziwa zmora w walce o długi kucyk. Nie oznacza to wcale, że powinniśmy stronić od nożyczek. Paradoksalnie, zapuszczanie włosów najlepiej jest zacząć od ich delikatnego skrócenia, a świeżo podcięte końcówki zabezpieczać. Świetnie nadadzą się do tego silikonowe sera lub kropelka ulubionego olejku.

Zapuszczanie włosów nie należy do procesów ekspresowych, ale zabiegi przyspieszające porost mogę przynieść nie tylko świetne rezultaty, ale i dużo relaksu. Jeśli lubisz natychmiastowe efekty możemy Ci zdradzić, że już w trakcie dzisiejszego dnia Twoje włosy urosły o około 0,35 milimetra!

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 13 maja 2021 11:47
`