Jak pozbyć się gruzu po remoncie czy pracach budowlanych?

19 kwietnia 2023 13:44. Jak pozbyć się gruzu po remoncie czy pracach budowlanych? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Remonty i niewielkie prace budowlane generują przeważnie całkiem spore ilości gruzu i innych odpadów. Odpowiednia gospodarka takimi śmieciami jest niezwykle ważna, jeśli chcemy uniknąć kar pieniężnych i zatruwania środowiska. Gdzie zatem wyrzucić worki z gruzem i resztą śmieci po remoncie, skoro nie mogą one trafić do tradycyjnego pojemnika na odpady?

Gruz i odpady budowlane – czym są?

Śmieci po pracach remontowych to nie tylko gruz budowlany, do którego zalicza się m.in. resztki potłuczonej ceramiki, dachówek, pustaków i cegieł. Jako odpady budowlane określa się także takie śmieci jak np. różne opakowania, puszki po farbach, płyty kartonowo-gipsowe, piasek, ziemię czy nawet stare sprzęty AGD i okna. Niekiedy po remontach zostają też dywany i stare meble. Zwykłe kontenery na odpady komunalne nie są przeznaczone na tego rodzaju śmieci. Ciężkie i nieporęczne odpady mogą ponadto uszkodzić one niedostosowaną do ich gabarytów śmieciarkę. Trzeba się wówczas liczyć z koniecznością pokrycia kosztów naprawy oraz grzywną. Kara pieniężna grozi także za gromadzenie gruzu na terenie posesji (1500 zł) lub za nielegalny wywóz tego odpadu do lasu (mandat to 5000 zł lub nawet więcej).

PSZOK, działki czy plac budowy, czyli gdzie można oddać gruz

Istnieje kilka legalnych sposobów na usunięcie gruzu i reszty śmieci po remoncie. Jedną z opcji jest odwiezienie gruzu na miejscowe place budowy (mogą np. organizować skup tego surowca) lub oddanie osobom prywatnym do prac na działce. Można też zawieźć worki z gruzem do lokalnego PSZOK-a, czyli punktu zbiórki komunalnych odpadów. PSZOK-i przyjmują m.in. gruz budowlany i stare sprzęty AGD. Niestety PSZOK nie pomaga w transporcie, więc większe ilości gruzu trzeba dostarczyć samodzielnie. A co w sytuacji, kiedy nagrodzimy sporo worków z gruzem i nie mamy możliwości wywiezienia ich na własną rękę? Wówczas można rozważyć zamówienie kontenera od firmy utylizacyjnej. 

REKLAMA

Kontener na gruz – wygodny i szybki sposób na usunięcie gruzu po remoncie

Wynajem kontenera do wywozu gruzu od profesjonalistów pomoże nam nie tylko sprawnie i łatwo pozbyć się tego surowca, ale także zrobić to bez szkody dla środowiska. Pojemniki tego typu najlepiej zamówić od firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach. Taką firmą jest EKO-LOGIS, która swoim zasięgiem obejmuje głównie teren Dolnego Śląska. EKO-LOGIS dostarcza kontenery na gruz m.in. w Wałbrzychu, we Wrocławiu, Siechnicach czy Kątach Wrocławskich. Pojemniki oferowane przez firmę są dostępne w wielu rozmiarach, które można dopasować w zależności od potrzeb i zakresu przeprowadzanych robót (np. osobom prywatnym zwykle zaleca się kontenery w rozmiarach 2,5–10 m3).

EKO-LOGIS to nie tylko wywóz gruzu w Jeleniej Górze, Trzebnicy czy Sobótce. Firma posiada w swojej ofercie również takie usługi jak kompleksowa gospodarka odpadami, czyszczenie hal i magazynów czy sprzedaż kruszyw i piasku. Z usług EKO-LOGIS mogą korzystać nie tylko osoby prywatne przeprowadzające remonty o różnych zakresach prac, ale także przedsiębiorstwa, deweloperzy i wspólnoty mieszkaniowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 19 kwietnia 2023 13:44
`