Jak ogrzać ogród wczesną wiosną i jesienią? Poznaj działanie promienników podczerwieni

1 kwietnia 2021 16:08. Ogrzewanie na podczerwień. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Zima w odwrocie to czas, w którym każdy z nas myśli o wiośnie i możliwości posiedzenia w ogrodzie czy na werandzie. Niestety temperatury wieczorami nie rozpieszczają. Wystarczy jednak sięgnąć po ogrzewanie na podczerwień i odpowiedni promiennik podczerwieni.

Istnieje wiele sposobów na ogrzanie ogrodowej altany czy przestronnej werandy. Z pewnością niejednokrotnie widzieliście duże ogrzewacze tarasowe, które najczęściej wykorzystywane są przez restauracje i puby. Płonący w nich ogień oddaje przyjemne ciepło, jednak zasada, na jakiej działają, dla niektórych może nie być akceptowalna, szczególnie jeśli poszukujecie bardziej ekologicznych rozwiązań niż lampa gazowa. Od dłuższego czasu można jednak postawić na nowoczesność i ogrzewanie na podczerwień. Specjalne promienniki podczerwieni przeznaczone do pracy na dworze również produkują dużo ciepła i przy okazji nie zanieczyszczają powietrza.

Ogrzewanie na podczerwień, czyli promiennik elektryczny

Ogrzewanie na podczerwień to nowoczesna technologia, która bardzo często wykorzystywana jest jako główny system grzewczy w domach lub jako system wspomagający. Panele na podczerwień przeznaczone są jednak do użytku wewnętrznego i znacznie różnią się od elektrycznych ogrzewaczy tarasowych. Nie zmienia to jednak faktu, że działają na podobnej zasadzie. Ciepło produkowane przez urządzenie pochłaniane jest jedynie przez organizmy żywe i przedmioty. Nie dochodzi do ogrzewania samego powietrza, dzięki czemu jest to skuteczne i energooszczędne rozwiązanie. Wśród plusów ogrzewania na podczerwień wymienia się również jego proekologiczny wpływ na środowisko. Promienniki podczerwieni podczas pracy nie wytwarzają żadnych substancji, które mogłyby zanieczyścić powietrze. Skoro ich działanie jest tak korzystne ekonomicznie i środowiskowo, wystarczy jedynie zakupić odpowiedni promiennik, aby cieszyć się długimi wieczorami w ogrodzie. Zanim jednak dojdzie do transakcji, należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu i jego mocą.

REKLAMA

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru promiennika?

Aby ogrzewanie podczerwienią było skuteczne, należy odpowiednio dobrać moc promiennika do wielkości altany czy werandy, w której stanie. Nowoczesne modele promienników posiadają przełączniki, dzięki którym można wybrać jedną z na przykład 3 mocy grzania. Takie rozwiązanie pozwala dostosować moc urządzenia do temperatury powietrza. 2000 W w zupełności wystarczy do ogrzania powierzchni o wielkości ok. 15 m2. Co jeszcze w specyfikacji powinno zwrócić naszą uwagę? Oto najważniejsze kwestie:

  • stopień ochrony IP – powinien chronić przed pyłem i deszczem. Musi pojawić się oznaczenie IP23 i wyżej;
  • zdalne sterowanie – w nowoczesnych modelach do zestawu dołączony zostaje pilot, dzięki któremu można zarządzać urządzeniem w pełni zdalnie;
  • ruchoma głowica – ruchoma głowica grzewcza to kolejny aspekt, dzięki któremu promiennik stanie się jeszcze bardziej użyteczny;
  • zmienna wysokość – jeśli jest to promiennik na podczerwień stojący, warto, aby można dostosowywać jego wysokość do swoich potrzeb;
  • dodatkowe oświetlenie – niektóre modele promienników łączą w sobie nie tylko funkcję grzania, ale także stają się dodatkowym źródłem światła.

Ogrzewanie na podczerwień. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany

Dostosuj promiennik do swoich potrzeb

Promiennik podczerwieni można dostosować do swoich potrzeb nie tylko pod względem specyfikacji, ale także wyglądu. Istnieje wiele ciekawych modeli, dzięki którym aranżacja altany, ogrodu czy werandy zdecydowanie zyska na wyglądzie. Wcześniej wspomnieliśmy już o promiennikach stojących. Można jednak znaleźć na rynku również wiszące przypominające żyrandole lub naścienne przypominające nowoczesne lampy. Istnieją również panele na podczerwień stojące, na przykład wykonane z krzemianu wapnia, jednak te głównie nadają się do ogrzewania werand nienarażonych na działania niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 1 kwietnia 2021 16:08
`