House w Starej Kopalni. Zagra Novika i DJ D’Vision

23 czerwca 2015 14:00. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia Anna Żabska i Jan Nowicki "DJ Novicky" podczas konferencji w Starej Kopalni. Fot. Jacek Zych

Novika i najlepsi DJ-je z Dolnego Śląska pojawią się 1 sierpnia w Starej Kopalni na imprezie ukrytej pod roboczą nazwą „Kopalnia House’u” To pierwsza tak duża impreza muzyki elektronicznej w Wałbrzychu. Po Kopalni Kreatywności oraz Kopalni Energii - dwóch zupełnie nowych, wakacyjnych  projektach Starej Kopalni to kolejna propozycja, jaką dla młodzieży na lato przygotowało Centrum Kultury i Sztuki.  

Główną gwiazdą tej nocy będzie DJ Novika – jedna z najlepszych i najbardziej znanych polskich DJ-ek. W Wałbrzychu Novika wystąpi nie w swoim set’cie DJ-skim lecz z całym zespołem, co jest nie  lada gratką, ponieważ artystka w takim składzie gra jedynie na największych i najbardziej prestiżowych eventach. Poza nią za mikserami staną między innymi DJ D’Vision – czołowa postać wrocławskiej sceny Housowej i DJ For – świetnie znany z Sunrise Festival. Wałbrzych reprezentować będą przede wszystkim DJ Novicky i DJ Mono.  Poza polskimi DJ-ami zaproszenie na imprezę przyjęło kilku DJ-ów z londyńskich klubów grających house.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu Novickiego, czyli Janka Nowickiego szansę na wystąpienie na dużej scenie otrzymali też młodzi fascynaci i adepci muzyki House. Stara Kopalnia zorganizowała dla nich  swego rodzaju casting. Wszystko, co należy zrobić to przygotować 30-40 minutowy set muzyki House, Deep House lub funky i przesłać na adres starej kopalni.

Jeśli chodzi o oprawę sceniczną, nagłośnieniową czy świetlną staramy się, aby to była impreza na najwyższym poziomie. Liczymy na udział nie tylko wałbrzyszan, ale fanów muzyki elektronicznej z regionu i całego Dolnego Śląska. – mówi Anna Żabska, dyrektor  Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia. – Spodziewamy się, że będzie to dla osób, które wezmą udział w imprezie, dużą niespodzianką.

REKLAMA

Kopalnia House’u może być ciekawą alternatywą dla fanów tej muzyki po tym, jak z kalendarza zniknęła odbywająca się od wielu lat w Lubiążu jedna z największych tego typu imprez w Polsce – ElectroCity. Tydzień wcześniej odbywa się w Kołobrzegu trzydniowy Sunrise Festival, jednak organizatorzy Kopalni House’u są dobrej myśli – liczą na gości z Dolnego Śląska i okolic.

Bilety na Kopalnię House’u kosztowały będą 30 zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 czerwca 2015 14:00
`