„Horror w tej szkole trwa od wakacji”. Reportaż programu TVN Uwaga! o ostrzelanej szkole w Wałbrzychu

10 listopada 2023 11:18. Szkoła Podstawowa nr 21 na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziesięciominutowy reportaż o wałbrzyskiej szkole, która w ostatnich miesiącach była ostrzeliwana z metalowych kulek, przygotował program „TVN Uwaga!”. Reporterzy w swoim materiale mówią o „horrorze, który trwa od wakacji” i wskazują, że ostatnio metalowa kulka omal nie raniła jednej z uczennic. Reporterzy pytają w materiale, jak się funkcjonuje pod ciągłym ostrzałem.

W materiale stacji wypowiada się dyrektor szkoły, która mówi nie tylko o obawach dzieci, rodziców, ale także pedagogów.

Kilka dni temu napastnik ponownie zaatakował. Tym razem mierzył z broni w kierunku dzieci. Strzelił tuż obok grupy dziewczynek – informuje w swoim materiale TVN.

REKLAMA

Materiał ukazał się 7 listopada. Dzień wcześniej Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu poinformowała, że w sprawie zatrzymano kilka osób. Wśród nich był 14-latek, który usłyszał zarzuty.

Celem nadrzędnym dla policjantów jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom uczęszczającym do tej placówki oświatowej, ale także wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha. Kwestią czasu jest tylko wyjaśnienie pełnych okoliczności zaistniałych zdarzeń i zatrzymanie wszystkich osób podejrzanych o związek z tą sprawą – poinformowała wówczas policja.

Materiał programu TVN Uwaga! można obejrzeć pod na oficjalnej stronie programu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 listopada 2023 11:18
`