Dodano: 31 sierpnia 2022 16:24

Gostków wita Was! Kolorowa inicjatywa mieszkańców wsi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Są kolorowe, wesołe, młodzieżowe i wywołują uśmiech na twarzach mieszkańców. Przystanki w Gostkowie – niewielkiej wsi tuż za Starymi Bogaczowicami witają podróżnych kolorowymi hasłami Dobrego Dnia i Gostków. To pomysł nowej pani Sołtys i członków jej rady sołeckiej, którzy w ten sposób chcieli odświeżyć trochę zarośnięte, trochę straszące i zdegradowane przystanki autobusowe we wsi. 

Zaczęło się od wysprzątania przystanków i odmalowania ławek i barierek. Potem wpadł do głowy pomysł, żeby szaro-betonowe przystanki trochę ożywić. Pomysł obgadano, przedstawiono wójtowi gminy, do którego należą przystanki – znaleziono młodych graficiarzy – i w ten sposób, całkowicie legalnie na przystanek Gostków Górny ozdobił kolorowy napis GOSTKÓW. 

Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom. Drugi przystanek – popularnie zwany Borówkowe Wzgórze – wita podróżnych borówkowo-fioletowym wykrzyknikiem Dobrego Dnia!  I chociaż więcej przystanków we wsi nie ma, to tak pani sołtys jak i jej pomocnicy nie spoczywają na laurach. Już dziś zapowiadają kolejne akcje 

REKLAMA

Graffiti na przystankach w Gostkowie fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Graffiti na przystankach w Gostkowie fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Graffiti na przystankach w Gostkowie fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Wieśniak pisze:

  Nezalo najpierw pojechać do Zalipia i zobaczyć jak się dekoruje domy.Wowczas nie byłoby paskudnych graffiti na przystankach.Ale jeszcze wszystko przed wami.

 • Damian pisze:

  jak dla mnie – to wygląda bardziej na dewastacje.

 • Wiesiozewsi pisze:

  Jakie czasy nastały, że za dewastacje oczekują poklasku. Wystarczy obejrzeć spoty reklamowe Podlasia, żeby obrać kierunek rozwoju wizerunku wsi. Wystarczyło naprawić ławeczkę a nie bazgrać ściany.

 • Katarzyna pisze:

  Nowe akcje. Przystanki się skończyły wezmą się za domy mieszkańców. Wątpię, że komuś poza Panią sołtys mogło by się to spodobać. Widać, że pomysłu brak a czasu dużo. Poziom wandali za bramy.

 • Marianna pisze:

  Widać, że kobiety w średnim wieku a pomysły na poziomie dzici. Współczuję mieszkańcom.

 • Adam pisze:

  Jak z artykułu wynika- Wójt myśli, że jest właścicielem przystanków, to czego się spodziewać po NOWEJ Pani sołtys.

 • Oburzony pisze:

  W Gostkowie jest tyle szczytnych i promujących region inicjatywa a ta Pani to co odmalowała ????? Może i w Polsce wzrost gospodarczy spowolnił ale żeby od razu slumsy. Mieszkańcy czym prędzej powinni się tej sołtys pozbyć.

 • DomiDomi pisze:

  Jestem sąsiadką naszej Pani sołtys, mi i mojej rodzinie graffiti podoba się bardzo. Tak trzymać Pani Sołtys !!

 • Mariusz pisze:

  Ładny przykład dają młodemu pokoleniu. Żałosna akcja.

 • Zobacz także