Dodano: 31 sierpnia 2022 16:24

Gostków wita Was! Kolorowa inicjatywa mieszkańców wsi

Tematy: 


Są kolorowe, wesołe, młodzieżowe i wywołują uśmiech na twarzach mieszkańców. Przystanki w Gostkowie – niewielkiej wsi tuż za Starymi Bogaczowicami witają podróżnych kolorowymi hasłami Dobrego Dnia i Gostków. To pomysł nowej pani Sołtys i członków jej rady sołeckiej, którzy w ten sposób chcieli odświeżyć trochę zarośnięte, trochę straszące i zdegradowane przystanki autobusowe we wsi. 

Zaczęło się od wysprzątania przystanków i odmalowania ławek i barierek. Potem wpadł do głowy pomysł, żeby szaro-betonowe przystanki trochę ożywić. Pomysł obgadano, przedstawiono wójtowi gminy, do którego należą przystanki – znaleziono młodych graficiarzy – i w ten sposób, całkowicie legalnie na przystanek Gostków Górny ozdobił kolorowy napis GOSTKÓW. 

Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom. Drugi przystanek – popularnie zwany Borówkowe Wzgórze – wita podróżnych borówkowo-fioletowym wykrzyknikiem Dobrego Dnia!  I chociaż więcej przystanków we wsi nie ma, to tak pani sołtys jak i jej pomocnicy nie spoczywają na laurach. Już dziś zapowiadają kolejne akcje 

Graffiti na przystankach w Gostkowie fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Graffiti na przystankach w Gostkowie fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Graffiti na przystankach w Gostkowie fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych

 • Wieśniak pisze:

  Nezalo najpierw pojechać do Zalipia i zobaczyć jak się dekoruje domy.Wowczas nie byłoby paskudnych graffiti na przystankach.Ale jeszcze wszystko przed wami.

 • Damian pisze:

  jak dla mnie – to wygląda bardziej na dewastacje.

 • Wiesiozewsi pisze:

  Jakie czasy nastały, że za dewastacje oczekują poklasku. Wystarczy obejrzeć spoty reklamowe Podlasia, żeby obrać kierunek rozwoju wizerunku wsi. Wystarczyło naprawić ławeczkę a nie bazgrać ściany.

 • Katarzyna pisze:

  Nowe akcje. Przystanki się skończyły wezmą się za domy mieszkańców. Wątpię, że komuś poza Panią sołtys mogło by się to spodobać. Widać, że pomysłu brak a czasu dużo. Poziom wandali za bramy.

 • Marianna pisze:

  Widać, że kobiety w średnim wieku a pomysły na poziomie dzici. Współczuję mieszkańcom.

 • Adam pisze:

  Jak z artykułu wynika- Wójt myśli, że jest właścicielem przystanków, to czego się spodziewać po NOWEJ Pani sołtys.

 • Oburzony pisze:

  W Gostkowie jest tyle szczytnych i promujących region inicjatywa a ta Pani to co odmalowała ????? Może i w Polsce wzrost gospodarczy spowolnił ale żeby od razu slumsy. Mieszkańcy czym prędzej powinni się tej sołtys pozbyć.

 • DomiDomi pisze:

  Jestem sąsiadką naszej Pani sołtys, mi i mojej rodzinie graffiti podoba się bardzo. Tak trzymać Pani Sołtys !!

 • Mariusz pisze:

  Ładny przykład dają młodemu pokoleniu. Żałosna akcja.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także