Dodano: 30 stycznia 2023 21:04

Gostków. Prądu nie mają od piątku. Gmina ratuje sytuację dostarczając agregaty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Halo, halo Tauron pamiętacie o nas? – piszą w mediach społecznościowych mieszkańcy Gostkowa na terenie gminy Stare Bogaczowice. W Gostkowie i Strudze prądu nie było od piątku. W Strudze zasilanie przywrócono po południu. W Gostkowie sytuację próbuje ratować gmina, tam, gdzie jest potrzebna pilna pomoc – trafiają agregaty.

Od piątku są ogromne problemy z dostawą energii elektrycznej. Szczególnie w części miejscowości Struga i w części miejscowości Gostków. Od piątku dostajemy co jakiś czas informacje, że te awarie zostaną usunięte. W piątek, że w piątek, w sobotę, że w sobotę, jest poniedziałek, a my dalej nic nie wiemy – mówił dziś około południa w rozmowie z naszym reporterem Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

Po południu zasilanie wróciło do Strugi. Mieszkańcy Gostkowa wciąż nie mają prądu.

REKLAMA

Sytuację próbują ratować władze gminy, ale możliwości są ograniczone. Wójt przyznaje, że gdyby od początku wiedział, że usuwanie awarii potrwa tak długo pomoc dla mieszkańców była by o wiele skuteczniejsza.

Te informacje powinniśmy mieć w piątek, a nie w poniedziałek – mówi wójt.

Nie wiadomo kiedy zasilanie wróci do części Gostkowa. Gmina próbuje pomóc doraźnie organizując niewielkie agregaty. Dziś zawożono je tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Gmina sama nie może usuwać awarii.

–  Dokładnie. Nie mamy podstaw. Nie mamy jak. Mamy umowę z Tauronem i liczymy na to, że awarie zostaną usunięte, jak najszybciej. Trudno wytłumaczyć mieszkańcom, że my nie jesteśmy w stanie nic w tej chwili zrobić – dodaje Mirosław Lech.

Tauron Dystrybucja zapewnia, że usuwanie awarii trwa. Dziś o godzinie 14.oo bez zasilania na Dolnym Śląsku było 3,4 tysiąca odbiorców.

Warunki do pracy są bardzo trudne, oblodzenia występują w wielu miejsca i część linii jest uszkodzonych wielokrotnie. Powoduje to, że po wykonaniu napraw, linie nie przyjmują napięcia i jest konieczność dalszej lokalizacji i napraw uszkodzeń, polegających na zerwaniu przewodów i uszkodzeniach konstrukcji słupów. Z tego względu trudno jest podać precyzyjnie czas przywrócenia zasilania do klientów – informuje biuro prasowe Tauron Dystrybucja.

Gostków. Prądu nie mają od piątku. Gmina ratuje sytuację dostarczając agregaty fot. użyczone

Gostków. Prądu nie mają od piątku. Gmina ratuje sytuację dostarczając agregaty fot. użyczone

Gostków. Prądu nie mają od piątku. Gmina ratuje sytuację dostarczając agregaty fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Wiadro zimnej wody pisze:

  Hallo posłowie z PiSu jesteście, czy udajecie że nie ma problemu ? Panie Marszałku Przybylski i Macko.
  Jerzy Jacku Plichowski z PiSu kolegów z parti trzeba popędzić do roboty.
  Marcinie Adamie Dajewiczu komentarzy trzeb nawypisywac o pomoc i obrony, tylko nie dla PiSu.
  Rafałku Kiercz z PiSu i starostwa. czy PiS tak zadłużył Polskę, że nie ma kto pomoc ludziom ?

 • Rutkowski PiSowski pisze:

  Starosta Kwiatkowski lansował się przy Rutkowskim, bronił koleżanki partyjnej ( PiS). Teraz jak ludzie potrzebują pomocy, to starosty Kwiatkowskiego nie ma.

 • Gdzie są trolle ? pisze:

  Trolle tak trolują i hejtują wszystkich poza PiSem. Gdy PiS nawali porządnie, to nagle milkną, nie ma tematu. Wszyscy jak leci nabierają wody w usta. Na PiS nie wolno nic pisać, ciekawe jak długo ludzie bez ogrzewania wytrzymają. Jak będą stratni to co w lodówce mają.

 • Wanda pisze:

  Proszę, proszę, awaria trwa ponad 16 godzin, czy nie powinni już wprowadzić Stanu klęski żywiołowej i wysłać pomoc i odpowiednie służby ? Zabezpieczyć ludzi przed takimi warunkami. Starosta i Marszałek województwa Zapomnieli na wybory sobie przypomną. Gdyby koleżanka z PiSu potrzebowała pomocy, gwiazdę Rutkowskiego by sobie wezwali na pomoc.

 • Tomek pisze:

  Zapraszam na ul. Świdnicką w Wałbrzychu to już 5 doba bez prądu i ogrzewania. Od piątku 27 stycznia nie mam prądu na ul. Świdnickiej w Wałbrzych od numeru 36 do numeru 42. Brak jest fizycznie gazu na ulicy oraz prądu i nie mamy jak się ogrzać. lodówki nie działają, nie można podgrzać wody, centralne ogrzewanie nie działają „bo niema prądu”. Mimo wielokrotnych potwierdzonych zgłoszeń na pogotowie energetyczne nikt z firmy Tauron się nie pojawił i nie ma informacji kiedy awaria zostanie usunięta. Centra zarządzania kryzysowego czy w mieście Wałbrzych czy wojewódzkie nic nie informują i nic nie mogą pomóc.

 • Henryk pisze:

  Takie są skutki tego że nic się nie robiło i nie robi by takich awarii nie było. Kiedyś były brygady co dbały o linie energetyczne ! Nic nie jest wietrzne ! drzewa rosną , linie energetyczne Także SIĘ STARZEJĄ ! A branie coraz większej kasy z odbiorców za nic nie robienie ! Taka jest prawda ! Chmara Prezesów ,dyrektorów i innych i garść roboli …

 • Zobacz także