Gmina Wałbrzych wygrała w sądzie bój o 26 mln złotych ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń S.A. Orzeczenie jest prawomocne.

17 czerwca 2016 15:47. Źródło: UM Wałbrzych, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Jak poinformował dziś w komunikacie prasowym Arkadiusz Grudzień – rzecznik Prezydenta Romana Szełemeja, wyrokiem z dnia 14 czerwca 2016 r. w sprawie sygn. akt I ACa 519/16 Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. z siedzibą w Bytomiu, dochodzącej od Gminy Wałbrzych zapłaty kwoty prawie 21 000 000 zł (z odsetkami blisko 26 mln zł) rzekomej nadpłaty podatku od wyrobisk górniczych, jakiej miała dokonać Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w latach 1999-2001.

Jednocześnie, orzeczeniem tym prawomocnie rozstrzygnięto kilkunastoletni spór o zwrot rzekomej nadpłaty podatku od nieruchomości na rzecz Gminy Wałbrzych. Sąd Apelacyjny, podobnie jak rozpoznający wcześniej sprawę Sąd Okręgowy w Świdnicy, w pełni podzielił stanowisko prezentowane w tej sprawie przez Prezydenta Wałbrzycha, który mimo szeregu wcześniejszych niekorzystnych dla Gminy rozstrzygnięć sądów administracyjnych konsekwentnie sprzeciwiał się uznaniu zasadności roszczeń SRK, następcy prawnego wałbrzyskich kopalń węgla, względem Gminy Wałbrzych.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 czerwca 2016 15:47
`