Walim. Pijana kobieta prowadziła auto. Po zaostrzeniu kar straci samochód?

21 marca 2024 14:40. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Informację o kobiecie, która miała problemu na parkingu i uszkodziła samochód, którym jechała, policji przekazał świadek zdarzenia. Okazało się, że kobieta miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Przypomnijmy, od 14 marca obowiązują zaostrzone kary za prowadzenie po alkoholu. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w takim stanie, musi liczyć się z utratą auta. W tym przypadku nie do końca jednak tak będzie.

Policjanci, którzy pojawili się na jednym z parkingów w Głuszycy, szybko ustalili, że kobieta ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystko, bo szybko okazało się także, że nie powinna prowadzić, bo ma obowiązujący, dożywotni zakaz.

Przypomnijmy, od 14 marca obowiązują zaostrzone przepisy. Każdy kierowca, który będzie prowadził, mając we krwi co najmniej 1,5 promila alkoholu, musi się liczyć z utratą samochodu. Auto straci także kierowca, który ma powyżej 1 promila, a który spowodował wypadek, lub którego złapano po raz kolejny.

REKLAMA

Czy kobieta zatrzymana w Walimiu będzie pierwszą osobą w powiecie wałbrzyskim i Wałbrzychu, która straci auto? Nie do końca. Okazało się, że kobieta nie jest właścicielem auta, którym jechała.

W takiej sytuacji samochód trafia na policyjny parking, ale sąd nie decyduje o przepadku mienia, ale może zdecydować, że kobieta będzie musiała zapłacić równowartość auta.

Jak wynika z naszych informacji, od czasu wprowadzenia zaostrzonych przepisów, w powiecie wałbrzyskim i samym Wałbrzychu bardzo mocno spadła ilość nietrzeźwych kierowców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 marca 2024 14:40
`