Głuszyca. Dodatkowe kursy autobusów Wałbrzych-Głuszyca

2 lutego 2024 08:20. fot. Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych uruchomi dwa dodatkowe kursy autobusu do Głuszycy. To odpowiedź na prośby mieszkańców po rezygnacji prywatnego przewoźnika z obsługi tej linii.

Nowe połączenia to pierwszy kurs tuż po godzinie 4 rano i dodatkowy około godziny 16, który będzie przedłużeniem linii obecnie kursującej do Jedliny-Zdroju. Są to godziny, kiedy do i z Wałbrzycha podróżują pracownicy zakładów i fabryk wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz uczniowie szkół średnich.

Chcemy też, w ramach naszego zaangażowania w dekarbonizację, namówić mieszkańców do przesiadki na autobus linii nr 5, aby w pewnym stopniu zrezygnowali z korzystania z prywatnych samochodów osobowych – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

REKLAMA

W ciągu dwóch próbnych miesięcy operator komunikacji miejskiej oraz władze obu miast będą monitorować frekwencję i zainteresowanie pasażerów, by wiosną podjąć decyzję o przyszłości tych połączeń.

Jeżeli autobusy się sprawdzą, myślę, że zostaną na stałe w rozkładzie jazdy, tak aby ta komunikacja pomiędzy miejscowościami ościennymi a miastem Wałbrzych była jak najlepsza – dodaje burmistrz Głód.

Za obsługę dodatkowych kursów miesięcznie zapłaci się 11 tysięcy złotych. Koszty zostaną rozdzielone pomiędzy trzy gminy – Głuszycę, Jedlinę-Zdrój i Wałbrzych, przy czym Głuszyca pokryje główną część finansową.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2024 08:20
`