Film „Angry Birds” nie będzie niskobudżetową produkcją

Serwis Cineuropa ujawnił, iż realizacja animacji "Angry Birds" kosztować będzie 185 milionów dolarów. Większa część tej sumy zostanie przeznaczona na marketing i dystrybucję. Należy więc spodziewać się rozmaitych gadżetów i produktów nawiązujących do kinowej wersji popularnej gry na komórki.

W obsadzie znaleźli się Jason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Bill Hader, Maya Rudolph, Peter Dinklage, Keegan-Michael Key, Kate McKinnon, Tony Hale, Ike Barinholtz, Hannibal Buress, Cristela Alonzo, Jillian Bell i Danielle Brooks.

Animowana produkcja powstanie w technologii 3D i trafi do kin najprawdopodobniej 20 maja 2016 roku. Autorem scenariusza jest Jon Vitti, który stworzył 25 odcinków serii „Simpsonowie” i który pracował też m.in. przy dwóch częściach „Epoki lodowcowej”. Fergal Reilly i Clay Kaytis, dla których „Angry Birds” będzie reżyserskim debiutem, mają spore doświadczenie w realizacji projektów animowanych. Reilly współtworzył przeboje „Hotel Transylwania”, „Smerfy” oraz „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, a Kaytis – „Ralph Demolka” i „Zaplątani”.

Przypomnijmy, że „Angry Birds” to gra, w której gracze używają procy, z której strzela się za pomocą ptaków w kierunku świń umiejscowionych na różnych strukturach. Produkt firmy Rovio trafił na rynek w 2009 roku.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2015 16:37
`