Dodano: 3 grudnia 2022 11:20
Fantastyczne, kryte boisko w Dzierżoniowie. Kosztowało tylko trochę więcej, niż murawa na boisku w Aqua Zdroju
Tematy: dzierżoniów rafał pilśniak
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Ma 95 metrów długości, 75 metrów szerokości, a nowo położona sztuczna murawa ma certyfikat FIFA. Wczoraj pracownicy słowackiej firmy po raz pierwszy nadmuchali mającą 22 metry wysokości pneumatyczną halę nad nowo wyremontowanym boiskiem treningowym dzierżoniowskiego OSiRu. To drugi, największy tego typu obiekt w Polsce, jeden z dziesięciu w Europie. Byliśmy w środku.
Dzierżoniowski „balon”, którego pompowanie zaczęło się jeszcze w nocy to zwieńczenie remontu boiska treningowego, jaki prowadzony jest w Dzierżoniowie od kilku miesięcy. W obiekcie wymieniono murawę, wszystkie instalacje elektryczne i wodociągowe. Zadaszone pneumatyczną halą robi kolosalne wrażenie:
– Ja w takiej hali jeszcze nie byłem i ten moment pierwszego wejścia to takie małe zamurowanie. Robi to olbrzymie wrażenie, szczególnie gdy mówimy o hali pneumatycznej wysokości wieżowca – powiedział naszemu reporterowi Rafał Pilśniak z dzierżoniowskiego magistratu, podkreślając, że obiekt będzie przeznaczony przede wszystkim dla młodzieży z Dzierżoniowa trenującej piłkę nożną. Korzystać będą z niego zarówno juniorzy, jak i zawodnicy miejscowej Lechii. Będzie też ofertą dla klubów piłkarskich i lekkoatletycznych z całego kraju.
REKLAMA– To jest górna półka obiektów w Polsce. Plasujemy się w pierwszej piątce, tak mogę śmiało powiedzieć. Mamy pełnowymiarowe boisko, na tym boisku mamy wyrysowane trzy mniejsze boiska, gdzie niezależnie od siebie mogą trwać treningi. – wyjaśnia Marcin Barszcz z dzierżoniowskiego OSiR-u
W pełni zautomatyzowana i ogrzewana hala zasilana jest prądem, produkowanym przez instalowaną tuż obok farmę fotowoltaiczna. Wybudowana została zaskakująco jak na dzisiejsze czasy niskim kosztem. Łącznie zainwestowano tam 4 miliony 950 tys. złotych, z czego 1 mln 200 tysięcy złotych to dofinansowanie rządowe. Jak podkreślają dzierżoniowscy urzędnicy, udało się to zrobić tak tanio, ponieważ inwestycję rozpoczęto niemal natychmiast po otrzymaniu decyzji o dofinansowaniu, jeszcze przed galopującym wzrostem cen.
Może ma na myśli to, że w Wałbrzychu jest za dużo „kierowników” z rodziny królika do podziału… Nawet najmniejsza inwestycja zawsze wzrasta do kilku milionów jak np. parki kieszonkowe, fontanna, barierki, u
le z recyklingu itp. itd…..
Karolu napisz jaki był całkowity koszt wymiany murawy na B. Kamieniu! ….. i dlaczego jeszcze organy ścigania…..
Do Wal: nie wiem. Dlatego pytam, bo dziennikarz nawet o tym nie wspomniał dla porównania z tytułu artykułu.
Zobacz także
- Strażacy przejęli kontrolę nad zarządzaniem kryzysowym w powiecie kłodzkim
- 20 września, stan sieci Kolei Dolnośląskich – godz. 11
- Droga w Jugowicach znów nieprzejezdna
- Których przedsiębiorców dotyczy odroczony termin płatności z powodu powodzi
- Kłodzko. W części miasta nie ma wody i prądu. Trwa wielkie sprzątanie po powodzi
- Kłodzko. Odbudowa zniszczeń potrwa nawet 6 lat
Najczęściej czytane
- Lubachów. Woda pokonała zaporę! Ziścił się najczarniejszy scenariusz
- Ważna informacja dla Wałbrzycha i okolic w sprawie pitnej wody
- Dramatyczna sytuacja na tamie w Lubachowie. Lada chwila woda może przelać tamę
- W Wałbrzychu wydano już ponad 4 tysiące worków. Najtrudniejsza sytuacja była na Poniatowie, Starym Zdroju i Podgórzu
- Wałbrzych. Sporo podtopień, wiele zalanych i nieprzejezdnych miejsc
Nie rozumiem tytułu artykułu. To ile kosztowało w Aqua, bo chyba nie 4 mln albo nawet 3 mln (pomniejszając o wsparcie rządowe). Nie rozumiem intencji dziennikarza portalu WAŁBRZYSKIEGO, który porównuje miejski ośrodek do dzierżoniowskiego.