Fałszywkami płacili w sklepach w Walimiu. Sprzedawcy nie zauważyli napisu… „falsyfikat”

25 marca 2024 07:02. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Walimia, podejrzanych o dwukrotne wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów o nominale stu złotych oraz o jedną próbę zapłacenia takim banknotem. 46-latek i 44-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Mężczyźni piętnastego marca w jednym ze sklepów w Walimiu zapłacili gotówką za zakupy. Sprzedawca dopiero po czasie zorientował się jednak, że na wymiętym, papierowym pieniądzu, znajdował się napis falsyfikat.

Następnego dnia sprawcy ponownie próbowali popełnić to samo oszustwo, ale pracownik wtedy już nie dał się nabrać, i po tym, jak sprzedawcy uciekli z miejsca zdarzenia, powiadomił głuszyckich policjantów o obu zdarzeniach – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Do policjantów trafiło jednak kolejne zgłoszenie z innego sklepu. Mundurowi tam także zabezpieczyli banknot z napisem „falsyfikat”.

Sprawą zajęła się policja, a sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Walimia. Obaj usłyszeli zarzuty wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów, które w rzeczywistości były… rekwizytami.

Fałszywkami płacili w sklepach w Walimiu. Sprzedawcy nie zauważyli napisu… „falsyfikat” fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 marca 2024 07:02
`