Dodano: 21 sierpnia 2022 13:14

Dzierżoniów. Zalany remontowany stadion. W powiecie dzierżoniowskim alarm przeciwpowodziowy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Po intensywnych opadach deszczu woda zalała remontowany w Dzierżoniowie stadion piłkarski. Obiekt wygląda jak wielkie rozlewisko. W południe w powiecie dzierżoniowskim wprowadzono alarm przeciwpowodziowy.

W samo południe starosta powiatu dzierżoniowskiego ogłosił na terenie powiatu dzierżoniowskiego alarm przeciwpowodziowy. Wcześniej takie alarmy ogłoszono w Dzierżoniowie i na terenie gminy Dzierżoniów. Decyzję podjęto w związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Piława.

Utrzymujące się od wczoraj opady deszczu doprowadziły do zalania remontowanego w Dzierżoniowie stadionu. Woda stoi na całej płycie boiska.

REKLAMA

Zgodnie z planem remont tego obiektu ma potrwać do sierpnia przyszłego roku. W ostatnich tygodniach pojawiały się jednak informacje, że prace idą szybciej niż zaplanowano. Obecna sytuacja może zmienić jednak sytuację.

Remont zakłada nie tylko przebudowę obiektu sportowego, ale także parkingów i chodników w okolicy. Modernizacja kosztuje blisko 12 mln złotych. Dziś plac budowy stoi pod wodą.

Zalany stadion w Dzierżoniowie fot. Jacek Zych

Zalany stadion w Dzierżoniowie fot. Jacek Zych

Zalany stadion w Dzierżoniowie fot. Jacek Zych

Zalany stadion w Dzierżoniowie fot. Jacek Zych

Zalany stadion w Dzierżoniowie fot. Jacek Zych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Jack. pisze:

  Gdzie zostanie spuszczona woda z zalanej płyty stadionu? Na najbliższą ulice Targową ,na ogrody i budynki.

 • Sędzia pisze:

  Będzie liga piłki wodnej bo i tak Barany kopać nie potrafią

 • Blanka pisze:

  Targowa przez to pływa.

 • Dawac pisze:

  Stoi bo piasek słabo wciąga wodę… Niech już nie przeżywają jaki to biedny zalany. Lepiej niech się zaczną realnie martwić sytuacja gdzie budowana jest galeria bo cała woda z okolicy głównie rynku spływa pod netto i galerie . Stan rzeki też był dzisiaj wysoki raptem z 20 cm od mostu który tam jest od ronda na netto a netto i galeria stoją w takiej dziurze że cała woda tam spływa a ewentualne wylanie rzeki na poziomie mostu gwarantuje zalanie netto w środku na wysokości spokojnie pół metra albo i więcej jak już po tym deszczu całą rampę mieli zalana i wodę pod drzwiami na magazyn. Więc kij tam że stadionem gdzie to murawa i parę krzeseł a gdzie ten kawałek tutaj i straty w towarze i remontach potem żeby do ładu doprowadzić .

 • Danka pisze:

  Stadion? Tuż obok przez niedokończone ogrodzenie woda spłynęła na tereny prywatne przy ulicy Wroclawskiej i po raz czwarty tego lata, zalany został piękny ogród, woda dostała się też do budynku mieszkalnego. Nie pomogły prośby o pomoc, pisma składane po pierwszych dwóch podtopieniach Masakra.

 • Dor pisze:

  Co ty się zlodziejskimi marketami martwisz oni sztucznie ceny podbijają a ty im kibicujesz?To banda wyzyskiwaczy oni sobie poradzą wiedzieli gdzie się budują

 • Zobacz także