Wojewoda unieważnił decyzję radnych. Strefa uzdrowiskowa nie zostanie zmieniona

24 lutego 2016 21:37. 26.01.2015. Szczawno-Zdrój. Teren po byłym basenie pływackim przy ulicy Mickiewicza w Szczawnie Zdroju

Tematy: 


Wojewoda Dolnośląski p. Paweł Hreniak, po zasięgnięciu opinii Wydziału Nadzoru i Kontroli stwierdził nieważność kontrowersyjnej uchwały o zmianie granic strefy uzdrowiskowej w Szczawnie-Zdroju. W uzasadnieniu zwrócił uwagę na brak uprawnień Rady do podejmowania tego rodzaju decyzji.

O decyzji Wojewody poinformował dziś wieczorem poseł Prawa i Sprawiedliwości – Michał Dworczyk. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że opozycyjni radni i zaniepokojeni mieszkańcy od wielu dni szukali pomocy wśród wałbrzyskich parlamentarzystów obu ugrupowań. Największe i jak się okazuje bardzo skuteczne zainteresowanie problemem mieszkańców Szczawna wykazał Michał Dworczyk z PiS.

Oto treść listu, jaki w sprawie decyzji radnych wystosował poseł Dworczyk:

Szanowni Państwo,

REKLAMA

w ostatnich tygodniach wielkie emocje wśród mieszkańców Szczawna-Zdroju, ale i całego regionu wzbudziła kwestia uchwały zmieniającej granice strefy uzdrowiskowej w mieście. Mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko tej decyzji, która w sposób rażący naruszała interesy Gminy. Jeszcze w styczniu skontaktowali się ze mną dwaj radni Szczawna-Zdroju, którzy byli przeciwni tej kontrowersyjnej uchwale: panowie Adam Jennings i Łukasz Kurjata. Wspólnie zorganizowaliśmy w tej sprawie spotkanie z wojewodą, Panem Pawłem Hreniakiem, przedstawiając mu racje mieszkańców Gminy. Jednocześnie Stowarzyszenie Kocham Szczawno-Zdrój, dzięki wielkiej pracy wolontariuszy i prezesa Stowarzyszenia, Pana Arkadiusza Czochera zebrało ponad 500 podpisów pod dwiema petycjami, których wydźwięk był jednoznaczny: mieszkańcy chcą w tej i podobnych sprawach się wypowiadać i decydować o losach swojej Gminy.

Pragnę Państwa poinformować, że wyżej opisane działania przyniosły skutek. 
Dziś otrzymałem informację, że Wojewoda Dolnośląski p. Paweł Hreniak, po zasięgnięciu opinii Wydziału Nadzoru i Kontroli stwierdził nieważność kontrowersyjnej uchwały o zmianie granic strefy uzdrowiskowej w Szczawnie-Zdroju. W uzasadnieniu zwrócił uwagę na brak uprawnień Rady do podejmowania tego rodzaju decyzji.

Chciałbym przekazać podziękowania radnym oraz wszystkim osobom, które w trosce o dobro mieszkańców Szczawna zaangażowali się w tę sprawę. Ponadto chciałbym jeszcze raz podkreślić, że wszelkie istotne decyzje dotyczące mieszkańców każdej gminy powinny być poprzedzone rzetelnymi konsultacjami społecznymi.

Licząc na dalszą współpracę, łączę wyrazy szacunku

Michał Dworczyk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2016 21:37
`