Dodano: 10 marca 2023 08:16

Duże utrudnienia na kolei. Do Jeleniej Góry autobus zamiast pociągu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już od 12 marca podróżni jadący od Wałbrzycha do Jeleniej Góry oraz Szklarskiej Porębu muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami. Na części trasy wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. O szczegóły pytaliśmy rzecznika Kolei Dolnośląskich Bartłomieja Rodaka.

Od strony Wałbrzycha pociągiem będzie można dojechać tylko do Janowic Wielkich. Stamtąd podróżnych w stronę Jeleniej Góry, a nawet Szklarskiej Poręby zabierze autobus. Wszystko z powodu rozpoczynającego się remontu tunelu kolejowego tuż przed Jelenią Górą, pomiędzy Wojanowem a Trzcińskiem.

– Takich połączeń, w weekend, które będą mogły bezpośrednio zabierać pasażerów z Janowic do Szklarskiej będzie trzy, a może więcej. To się wszystko okaże w praniu. Bardzo proszę za każdym razem sprawdzać ten rozkład jazdy. Fakt jest taki, że będziemy jeździć tymi autobusami zarówno z Janowic do Jeleniej, i oczywiście w przeciwnym kierunku także, jak i między Janowicami a Szklarską. – wyjaśnia Bartłomiej Rodak.

REKLAMA

Chociaż remont tunelu potrwa co najmniej półtora roku, tak duże utrudnienia i komunikacja zastępcza zorganizowane będą wyłącznie w pierwszym miesiącu prac i na ich zakończenie.

– Przez pierwszy miesiąc wykonawca będzie przygotowywał ten tunel, którego modernizacja będzie trwała oczywiście dużo dłużej, do możliwości przejazdu pociągów. I tam będzie awaryjnie na czas trwania tego remontu zorganizowany jeden tor centralnie, który będzie przebiegał środkiem tunelu. 

Ponieważ, jak mówią kolejarze, prace przebiegały będą na żywym organizmie, warto przed rozpoczęciem podróży sprawdzić, dokąd i jak będzie można dojechać, Wszystkie takie informacje będą dostępne na stronach Portal Pasażera i Kolei Dolnośląskich.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Nina pisze:

  A panie w kasach na dworcu PKP w Jeleniej górze wyznaczają standardy wg swoich zasad wybierają kogo obsłużą a kogo nie .Kolejka kilkadziesiąt osób pociąg za kilka minut a czynna jedna kasa .Stare czasy ja już o tym zapomniałam
  Ale dzisiaj był powrót do PRL
  Bareja by tego nie wymyslił.Zrobcie coś z tym
  Bo na dworcu nawet nie można złożyć reklamacji bo nie ma do kogo

 • $$Polak $$ pisze:

  Kiedyś nie było takiego problemu bo była linia zastępcza z Jeleniej Góry przez Kowary Kamienną Górę do Sędzisławia to ją zlikwidowali bo nie potrzeba a jak widać POTRZEBNA była jeszcze można to odkręcić tylko kto to wyremontuje ??? Tak samo jak objazd do Wrocławia przez Marciszów /Bolków Jawor do Jaworzyny śląskiej zlikwidowali a w razie awari na Wałbrzyskim odcinku nie ma jak do Wrocławia dojechać pociągiem !!!!

 • Realnie pisze:

  To szczyt głupoty żeby w XXI wieku nadal była tylko jedna trasa wyjazdowa z Jeleniej Góry pociągiem. Gdziekolwiek nie chciał by człowiek pojechać to tylko przez Wałbrzych do Wrocławia W komunikacji PKP kompletnie nic się nie dzieje. Pieniądze z Unii idą na bzdety.

 • xxx pisze:

  Ja czesto jeździć do Szklarskiej Porebu Redaktor analfabeta

 • Zobacz także