Dodano: 30 stycznia 2023 14:49

Duża część Głuszycy bez prądu. Spore kłopoty w powiecie. Tauron nie odpowiada na pytania

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomimo wysłanych dziś rano pytań do rzecznika prasowego Tauronu, nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące szacowanego czasu usunięcia awarii prądu, jaka od kilku dni dotyka mieszkańców Wałbrzycha i powiatu. O braku prądu przez cały weekend informowali nas czytelnicy z południowych dzielnic Wałbrzycha, dziś o dramacie mieszkańców Łomnicy i Ustronia w Głuszycy mówił burmistrz Roman Głód:

– To miejsca, gdzie mieszkańcy na prąd mają niemal wszystko – pompy studni głębinowych, ogrzewanie, kuchnie no i oczywiście światło. Prądu nie ma od kilku dni. – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód, zapowiadając, że mieszkańcy, którzy wyrażą zgodę zostaną na czas awarii przeniesieni do lokalu zastępczego. Na miejsce mają też trafić agregaty prądotwórcze i jeżeli będzie taka potrzeba pitna woda. Chęć pomocy zadeklarowała też jedna z wałbrzyskich firm.

Informacje dotyczące usuwania awarii jakie przekazuje burmistrz nie napawają optymizmem. Pracownicy Taurona póki naprawiają sieci średniego napięcia. Sieci niskiego napięcia, doprowadzające prąd bezpośrednio do domów, naprawiane będą w następnej kolejności. To oznacza kolejne godziny, jeśli nie dni bez prądu. Tymczasem o dramatycznej wręcz sytuacji piszą nasi czytelnicy (pisownia oryginalna):

REKLAMA

– Spojrzałam na listę miejscowości i brakuje na niej Michałkowej, małej miejscowości w Górach Sowich,w której mieszkają prawie sami emeryci,pozbawieni już drugą dobę prądu.Ci,którzy mają piece na prąd,nie mają ogrzewania,telefony są rozładowane i nie mają nawet,jak zadzwonić po pomoc. Przepraszam,ale w ubiegłym tygodniu pozbawieni byli prądu ponad dobę,teraz ponad dwie doby.Czy ktos może pomyśleć o tej miejscowości? Pozdrawiam Sylwia / Nikt w ostatnich godzinach nie wspomniał o tym ,  że w Sobięcinie od sobotniego poranka wiele domow jest nadal  pozbawionych energi elektrycznej. Konsultanci Turona z siedzibą w Krakowie /bo do Wałbrzyskiego 991 nie ma dostępu/ nie potrafią sprecyzować jaka to awaria i kiedy zostanie usunięta. Taka sama sytuacja przedstawia się na stronie internetowej Taurona z wykazem awarii. Taka to sytuacja – lodówki padły po 12 godzinach, ogrzewanie padło od razu bo padły sterowniki. Dobrze że dziś niedziela handlowa i można było świeczki kupić. Tak naprawdę nie chodzi o awarie ,bo jak powiedział/a „mędrzec” taki mamy klimat, ale informacje. „ – to tylko dwa, z kilkunastu listów jakie przyszły do naszej redakcji.

Dziś rano na adres e-mail biura prasowego Tauron SA wysłaliśmy prośbę o udzielenie informacji dotyczących przewidywanego czasu usunięcia awarii i jej rozległości. Do godziny 15 nie dostaliśmy odpowiedzi.

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • jaaa pisze:

    Te ostatnie dni pokazały jak wałbrzyskie służby są przygotowane do sytuacji kryzysowych. Ulice bez prądu po 2-3 dni to parodia .

  • JULITEJA pisze:

    Jak ma być prąd, skoro słupy są starej technologii w terenie górskim, oszczędności na jakości przesyłu prądu oraz zdzierstwo za ten przesył nieadekwatne do jakości. Połowa Rusinowa tez była bez prądu a niektóre budynki na Osiedlu Górniczym nawet w poniedziałek jeszcze nie miały prądu. To nie jest wina tych co usuwają awarie tylko niedouczonych decydentów. Szlak wie jakie toto ma wykształcenie i wiedzę i z jakich układów dostało pracę. Mniemanie spore o sobie, kasa niebotyczna jak na nasze warunki i pustka w głowie. Szlak może trafić, że zamrażarki trzeba było wyczyścić , ogrzewania nie było , bo nawet gazowe wymaga prądu do pompy. Czas na zmiany na ludzi kreatywnych i z wiedzą a nie pasożytów decydujących o zasmarkaniu ważnych tematów. Nawet za komuny były linie konserwowane i regularnie sprawdzane. Nie było nawet takich awarii kilkudniowych, bo zaraz były usuwane . 21 wiek i cofamy się prawie do feudalizmu.

  • Zobacz także