Druga, śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. Zmarł pacjent z Wrocławia

13 marca 2020 21:44. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Mężczyzna był pod opieką lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Od początku jego stan określano jako ciężki. 73-latek trafił do placówki tydzień temu.

Przypomnijmy, pierwszą śmiertelną ofiarą tego wirusa była 57-latka, która przebywała pod opieką lekarzy w Poznaniu. O jej śmierci wczoraj poinformowały władze Poznania. Kobieta również cierpiała na schorzenia towarzyszące.

REKLAMA

W Polsce potwierdzono do tej pory blisko 70 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach śląskim i mazowieckim. Na Dolnym Śląsku odnotowano osiem przypadków. Większość w powiecie wrocławskim, jeden w powiecie oleśnickim.

Co ważne, w powiecie wałbrzyskim, świdnickim czy kamiennogórskim do tej pory nie ma potwierdzonego przypadku zachorowań. Według danych uzyskanych dziś z wałbrzyskiego szpitala, pod opieką lekarzy z podejrzeniem choroby jest trzynaście osób. Szpital czeka na wyniki badań tych pacjentów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 marca 2020 21:44
`