Doktor Paweł Pyka Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha

20 grudnia 2023 08:08. dr n. med. Paweł Pyka, szef chirurgii onkologicznej w Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Październik 2015. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych.

Tematy: 


Doktor Paweł Pyka został uhonorowany tytułem Zasłużonego dla Miasta Wałbrzycha. Doktor jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego.

O nadaniu tytuły w czasie ostatniej sesji rady miejskiej zadecydowai wałbrzyscy radni. Zasługi doktora Pyki i jego wkład w rozwój wałbrzyskiego szpitala są nieocenione. Jest to lekarz z ogromnym doświadczeniem, który zyskał uznanie pacjentów jako specjalista z sercem i powołaniem.

Dr Paweł Pyka jest specjalistą chirurgii onkologicznej, skupia się na leczeniu raka piersi. Od 2014 roku organizuje w Wałbrzychu cykliczne warsztaty, podczas których chirurdzy z całego kraju wymieniają się doświadczeniami i zapoznają z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie rekonstrukcji piersi.

REKLAMA

Zasługi doświadczonego lekarza w dziedzinie ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, a także jego wkład w rozwój wałbrzyskiego szpitala, są wysoko cenione przez mieszkańców nie tylko Wałbrzycha, ale i całego regionu.

Wniosek o przyznanie tytułu został przyjęty przez dwudziestu radnych, czterech wstrzymało się od głosu. W Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego co roku przeprowadza się prawie 500 operacji piersi, z czego około połowa dotyczy pacjentek z nowo rozpoznanym rakiem.

dr n. med. Paweł Pyka, szef chirurgii onkologicznej w Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Październik 2015. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 grudnia 2023 08:08
`