Jest decyzja. Otwarta droga do budowy obwodnicy Boguszowa

17 listopada 2017 16:35. Codziennie przez Rynek w Boguszowie-Gorcach przejeżdża kilka tysięcy samochodów. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po 2,5 roku czekania, odwołaniach Fundacji Szkolnej z Wałbrzycha oraz komitetu społecznego mieszkańców Boguszowa-Gorc zapadła decyzja w sprawie budowy wałbrzyskiej części tzw. Trasy Sudeckiej. Główny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał pozytywną decyzję środowiskową, która otwiera drogę do budowy obwodnicy Boguszowa-Gorc połączonej z remontem ulicy 1-go maja oraz przebudowy ulicy Kamienieckiej.

Obwodnica, która ma wyprowadzić ruch kołowy z Boguszowa, rozpoczynała się będzie w Wałbrzychu, następnie przez tzw serpentyny prowadziła do Boguszowa, gdzie omijając centrum, ulicami Dworcową i Szybową, wzdłuż nasypu kolejowego, dojdzie do Gorc. Budowa ma przebiegać w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. To oznacza, że juz w najbliższych tygodniach ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie całości inwestycji. Jak mówi z-ca dyrektora wałbrzyskiego ZDKiUM Bogusław Rogiński kolejnym etapem będzie wystąpienie do wojewody dolnośląskiego w pozwolenie na budowę ZRiT oraz niezbędne wykupy gruntów i nieruchomości pod budowę drogi.

Mniej skomplikowana jest sprawa z wałbrzyskimi odcinkami Drogi Sudeckiej. Chociaż gruntownie remontowany odcinek ulicy 1-go Maja także wykonywany będzie w systemie zaprojektuj i zbuduj, tak już ulica Kamieniecka, stanowiąca ostatni odcinek wschodniej obwodnicy Wałbrzycha przygotowana jest do prac. Tu, jeśli uda się wyłonić wykonawcę, prace rozpoczną się już za kilka tygodni. Nową drogą pojedziemy, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już w pod koniec przyszłego roku.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 listopada 2017 16:35
`