Darmowa rehabilitacja w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

2 grudnia 2016 07:00.
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dzieci z poważnymi zaburzeniami rozwoju psychoruchowego uruchomiła od 01.09.016r. zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dzieci od 0 do 7 roku życia, na które składają się min.: psychoterapia, logoterapia, rehabilitacja, zajęcia grupowe.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju to forma pomocy dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością oraz ich rodzinom, jest bezpłatna skierowana do wszystkich dzieci bez względu na miejsce zamieszkania. Głównym celem Wczesnego Wspomagania Rozwoju jest pobudzanie ruchowego, poznawczego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego niepełnosprawności do czasu podjęcia nauki w szkole.

Dla kogo zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju?
Z zajęć mogą korzystać małe dzieci, u których wykryto nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym, spowodowane m.in. przez: wcześniactwo, zaburzenia genetyczne, wady wrodzone, uszkodzenia narządów zmysłów (wzrok, słuch), uszkodzenia lub zaburzenia centralnego układu nerwowego, uszkodzenia lub zaburzenia aparatu ruchowego i inne.

REKLAMA

 

rehabiltacja2

 

Jak zapisać się na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju?
Aby dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach WWR, rodzice składają w naszej Poradni następujące dokumenty:
– oryginał opinii o potrzebie WWR;
– wniosek o realizację zajęć WWR;
– wyniki dodatkowych badań zaleconych w opinii;

W Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Zespół WWR złożony z odpowiednich, indywidualnie dobranych specjalistów, planuje terapię i realizuje zajęcia. W jego skład wchodzą: psycholog, logopeda, pedagog rehabilitant, terapeuta integracji sensorycznej. Zatrudniamy najlepszych specjalistów.

 

rehabiltacja3

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 2 grudnia 2016 07:00
`