Dodano: 11 maja 2022 09:39

Czytelnicy piszą: Policja rowerzystami łata statystyki. Policjanci zaprzeczają

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

– Kierowcy ostrożniej jeżdżą – policjanci dybią na rowerzystów – piszą w komentarzach do pojawiających się co rusz informacji o pijanych rowerzystach czytelnicy Dziennika. Policja zaprzecza – zawsze sprawdzaliśmy trzeźwość cyklistów – mówią policjanci.

Po kolejnych tekstach o kilkutysięcznych mandatach dla rowerzystów w mediach społecznościowych coraz częściej pojawia się teza, że policjanci kontrolą rowerzystów łatają statystyki wykrywalności na drogach. – Pijanych kierowców jest coraz mniej, masowe kontrole trzeźwości nie przynoszą skutku – policjanci, żeby poprawić statystyki kontrolują rowerzystów – piszą internauci. To nie prawda, odpowiadają policjanci. Trzeźwość rowerzystów sprawdzamy od zawsze – mówią:

– To nie jest tak, że teraz, po zmianie przypisów ci rowerzyści są kontrolowani – mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji – zawsze byli zatrzymywani w okresie wiosennym, letnim, czy jesiennym, kiedy pojawiają się na drogach Wałbrzycha czy powiatu wałbrzyskiego. Apelujemy o to, żeby nie wsiadać na rower czy hulajnogę po spożyciu alkoholu. – dodaje.

REKLAMA

Pomimo własnych apeli policja niemal codziennie informuje o zatrzymanych rowerzystach. Wczoraj niemal w tym samym miejscu na Białym Kamieniu , w różnych porach dnia, zatrzymano dwóch kompletnie pijanych rowerzystów. Pierwszy już o 10 rano miał ponad 2,5 promila alkoholu, drugi, tuż po południu, 1,7 promila. Obaj zapłacą po 2,5 tysiąca mandatu.

Policjanci przypominają, że w skrajnych przypadkach rower pijanego rowerzysty może trafić na parking miejski. Tam opłata za jedną dobę przetrzymania roweru sięga nawet 600 złotych.

Policjant kontrolujący trzeźwość rowerzysty. Fot. Policja

Fot. źródło: Czeska Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Marko. pisze:

  Zająć się rowerzystami ihulajnogistami,łamiącymi przepisy ruchu drogowego!Motocyklistami również!

 • Hhhh pisze:

  Psy szukają kasy

 • Gwarek 85 pisze:

  Zgadza się chcąc podnieść statystyki uwzieli się na rowerzystów, trzeba jakoś się wykazać no i jak nie wiadomo o co chodzi to o kasiorę i premie

 • Tak pisze:

  No bo przecież nie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ups. Coś Ci wypadło.

 • Pracownik pisze:

  To zobaczcie jak koło Cersanitu roweżysci jeżdzą na czerwonym świetle

 • Hshs pisze:

  Przecież tam w tą boczną uliczkę nic nie wjeżdża jak nie jedzie wózek widłowy to po co mam stać 5 minut i czekać na zielone.

 • Dada pisze:

  Bo jest k…a czerwone ‍♂️

 • Abduu pisze:

  Tak bez oglądania bo ma pierwsze stwo , na pasach ,po pijaku , bez świateł w nocy

 • Heniutek pisze:

  Ty! Jakie ceny mają na parkingu za rower. 600 za dobę. Pięć rowerów sześć pincet plus.

 • Gobo pisze:

  A ty zobacz jak kierowcy jeżdżą na czerwonym.

 • Wiek61 pisze:

  Jak pracownicy z parkingu chodzą na czerwonym

 • Zobacz także