Dodano: 11 maja 2022 09:39

Czytelnicy piszą: Policja rowerzystami łata statystyki. Policjanci zaprzeczają

Tematy: 


– Kierowcy ostrożniej jeżdżą – policjanci dybią na rowerzystów – piszą w komentarzach do pojawiających się co rusz informacji o pijanych rowerzystach czytelnicy Dziennika. Policja zaprzecza – zawsze sprawdzaliśmy trzeźwość cyklistów – mówią policjanci.

Po kolejnych tekstach o kilkutysięcznych mandatach dla rowerzystów w mediach społecznościowych coraz częściej pojawia się teza, że policjanci kontrolą rowerzystów łatają statystyki wykrywalności na drogach. – Pijanych kierowców jest coraz mniej, masowe kontrole trzeźwości nie przynoszą skutku – policjanci, żeby poprawić statystyki kontrolują rowerzystów – piszą internauci. To nie prawda, odpowiadają policjanci. Trzeźwość rowerzystów sprawdzamy od zawsze – mówią:

– To nie jest tak, że teraz, po zmianie przypisów ci rowerzyści są kontrolowani – mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji – zawsze byli zatrzymywani w okresie wiosennym, letnim, czy jesiennym, kiedy pojawiają się na drogach Wałbrzycha czy powiatu wałbrzyskiego. Apelujemy o to, żeby nie wsiadać na rower czy hulajnogę po spożyciu alkoholu. – dodaje.

Pomimo własnych apeli policja niemal codziennie informuje o zatrzymanych rowerzystach. Wczoraj niemal w tym samym miejscu na Białym Kamieniu , w różnych porach dnia, zatrzymano dwóch kompletnie pijanych rowerzystów. Pierwszy już o 10 rano miał ponad 2,5 promila alkoholu, drugi, tuż po południu, 1,7 promila. Obaj zapłacą po 2,5 tysiąca mandatu.

Policjanci przypominają, że w skrajnych przypadkach rower pijanego rowerzysty może trafić na parking miejski. Tam opłata za jedną dobę przetrzymania roweru sięga nawet 600 złotych.

Policjant kontrolujący trzeźwość rowerzysty. Fot. Policja

Fot. źródło: Czeska Policja

 • Marko. pisze:

  Zająć się rowerzystami ihulajnogistami,łamiącymi przepisy ruchu drogowego!Motocyklistami również!

 • Hhhh pisze:

  Psy szukają kasy

 • Gwarek 85 pisze:

  Zgadza się chcąc podnieść statystyki uwzieli się na rowerzystów, trzeba jakoś się wykazać no i jak nie wiadomo o co chodzi to o kasiorę i premie

 • Tak pisze:

  No bo przecież nie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ups. Coś Ci wypadło.

 • Pracownik pisze:

  To zobaczcie jak koło Cersanitu roweżysci jeżdzą na czerwonym świetle

 • Hshs pisze:

  Przecież tam w tą boczną uliczkę nic nie wjeżdża jak nie jedzie wózek widłowy to po co mam stać 5 minut i czekać na zielone.

 • Dada pisze:

  Bo jest k…a czerwone ‍♂️

 • Abduu pisze:

  Tak bez oglądania bo ma pierwsze stwo , na pasach ,po pijaku , bez świateł w nocy

 • Heniutek pisze:

  Ty! Jakie ceny mają na parkingu za rower. 600 za dobę. Pięć rowerów sześć pincet plus.

 • Gobo pisze:

  A ty zobacz jak kierowcy jeżdżą na czerwonym.

 • Wiek61 pisze:

  Jak pracownicy z parkingu chodzą na czerwonym

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także