Czy wrażliwa skóra głowy może być przyczyną wypadania włosów?

16 maja 2022 14:18. Czy wrażliwa skóra głowy może być przyczyną wypadania włosów? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Skóra na głowie z natury jest delikatniejsza niż pozostałych częściach ciała, dlatego należy umieć rozpoznawać jej potrzeby. Do częstych problemów ze skórą głowy należy przetłuszczanie, łupież czy wypadanie włosów. Niewiele jednak osób wie, że wypadanie włosów może być wynikiem złej pielęgnacji i wrażliwości skóry na niektóre składniki.

Połączenie zdrowego odżywiania, suplementacji skierowanej na uzupełnienie niedoborów oraz pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry głowy potrafi przynieść ukojenie nawet najbardziej wrażliwej skórze głowy.

Czym charakteryzuje się wrażliwa skóra głowy?

Wrażliwą skórą głowy najczęściej określa się skórę z tendencją do przesuszania się, świądu, pieczenia, zaczerwienia oraz łuszczenia się. Są to objawy nieprzyjemne i uciążliwe w trakcie codziennego funkcjonowania. Do ich przyczyn mogą należeć grzybice, łupież, a także atopowe zapalenie skóry, łuszczyca oraz łojotokowe zapalenie skóry. Często też skóra jest wrażliwa z przyczyn genetycznych, przez co należy ostrożnie dobierać produkty do pielęgnacji. Jeśli w odpowiednim momencie nie zmieni się pielęgnacji lub nie wdroży się leczenia, może dojść do wzmożonego wypadania włosów.

REKLAMA

Czy wrażliwa skóra głowy może być przyczyną wypadania włosów? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany

Wrażliwa skóra głowy a wypadanie włosów

Wrażliwa skóra głowy to nie gwarancja zwiększonego wypadania włosów. Najczęściej jest ono powodowane przez nieodpowiedni dobór kosmetyków, w których skład wchodzą zanieczyszczone substancje. W odżywkach popularnym uczulającym składnikiem są konserwanty methylisothiazolinone oraz methylchloroisothiazolinione. Mimo że zwykle stosowane są w niewielkiej ilości, to duża część osób ma na nie alergię. Objawem jest świąd oraz wypadanie włosów.

Szampony także nie są wolne od substancji uczulających, które mogą powodować wypadanie włosów. W tych produktach za podrażnienia i wypadanie włosów odpowiada Cocamidopropyl Betaine (CABP), czyli detergent stosowany w szamponach o średniej mocy. Jest to popularny zamiennik Sodium Lauryl Sulfate (SLS). Drażniące działanie CABP wynika z zanieczyszczeń tego surowca.

Podstawy pielęgnacji wrażliwej skóry głowy

Przede wszystkim należy wyeliminować potencjalne alergeny. Unikanie methylchloroisothiazolinione i methylisothiazolinone jest wskazane również dla osób, które nie mają żadnych problemów ze skórą głowy, ponieważ uczulenie może pojawić się nagle. Ważnym etapem pielęgnacji jest oczyszczanie. Należy wybierać szampony o delikatnym, acz skutecznym, działaniuProdukty z mocnymi detergentami mogą powodować przesuszenie skóry głowy, a to w dalszych konsekwencjach powoduje świąd i łuszczenie. Dobrym rozwiązaniem mogą być produkty dostępne w aptekach. Szeroki wybór produktów dedykowanych wrażliwej skórze głowy można znaleźć na https://www.wapteka.pl/wrazliwa-skora-glowy,231.html.

Czy wrażliwa skóra głowy może być przyczyną wypadania włosów? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany

Jak zminimalizować wypadanie włosów?

Warto wiedzieć, jak dbać o skórę głowy, która zmaga się z łysieniem, bo nie zawsze można temu zapobiec. Najważniejsze jest, aby wykonać badania krwi, które pozwolą ocenić, czy mamy do czynienia z wypadaniem telogenowym czy androgenowym. Od tego zależy dalsze postępowanie i ewentualnie sposób leczeniaApteka internetowa Wapteka.pl oferuje suplementy diety, które mogą się przydać w trakcie uzupełnienia niedoborów substancji odżywczych. Pozwoli to na szybsze odrastanie włosów. Warto również zacząć stosować wcierki, które pobudzą cebulki włosów do wzrostu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 16 maja 2022 14:18
`