Dodano: 4 marca 2023 16:22

Czeskie media o zakupach w Polsce. Do Kudowy-Zdroju na targ przyjechał nawet prezydent Czech Petr Pavel

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Coraz więcej Czechów przyjeżdża na zakupy do Polski. W wielu przypadkach ceny są tu nawet o połowę niższe niż po drugiej stronie granicy. Przygraniczne markety pękają w szwach od naszych południowych sąsiadów. Największym powodzeniem cieszy się nabiał i drób.

Największy najazd Czechów to sobota. W Biedronce w Mieroszowie Czechów jest wtedy więcej niż Polaków, mówią nam mieszkancy Mieroszowa. Na zakupach na targu w Kudowie-Zdroju Czesi zauważyli nawet nowo wybranego prezydenta kraju Petra Pavla. Nie jest tajemnicą, że emerytowany generał ma domek letniskowy  tuż pod Nachodem i w Kudowie-Zroju bywa bardzo częstym gościem. W połowie lutego film z wracającym z zakupów prezydentem Czech opublikował czeski CNN Prima Plus. Czeskie media co rusz publikują poradniki co i jak kupować w Polsce. Uczą swoich czytelników nazw polskich produktów, podpowiadają gdzie parkować i gdzie iść na zakupy.

W czeskich sklepach Polaków jest mniej. Jeśli kupujemy to głównie alkohol – piwo, wino, rum. Olbrzymią popularnością cieszą się czeskie przygraniczne restauracje. Tam obiad można zjeść wciąż dużo taniej niż w Polsce. Olbrzymią popularnością cieszą się też czeskie atrakcje turystyczne. Adršpaskie i Teplickie Skały odwiedza w wakacyjne weekendy kilkadziesiąt tysięcy polskich turystów.

REKLAMA

Czeskie media o zakupach w Polsce. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych / screen CNN Prima Plus

Screen denik.cz

Polscy turyści w Adršpachu w Czechach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Polscy turyści w Adršpachu w Czechach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Adršpach – Skalne Miasto fot. Dziennik Wałbrzych

Adršpach – Skalne Miasto fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Piter pisze:

    A to ciekawe akurat

  • Zobacz także