Czesi zamykają szkoły i restauracje. Częściowy lockdown u naszego południowego sąsiada

13 października 2020 08:35. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną rząd Andreja Babisza podjął dziś decyzje dotyczące dalszych obostrzeń związanych z epidemią. Od środy do 2 listopada wszystkie szkoły przechodzą na zdalne nauczanie. Pracują tylko przedszkola. Przez najbliższe tygodnie zamknięte będą także restauracje, bary i kluby. U naszego południowego sąsiada będzie obowiązywał zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych.

Od środy w miejscach publicznych może spotykać się maksymalnie sześć osób. Wprowadzony zostanie także zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych i nakaz zasłaniania ust i nosa na przystankach. Ten nakaz obowiązuje już w komunikacji miejskiej.

Zamknięte przez najbliższe trzy tygodnie mają być restauracje, bary i kluby. Mogą one jednak przygotowywać żywność na wynos, ale działać w ten sposób mogą tylko do godziny dwudziestej.

REKLAMA

U naszego południowego sąsiada zamknięte są już muzea, galerie, teatry i kina. Nie działają także baseny i siłownie. Obowiązuje również zakaz organizowania jakichkolwiek zawodów sportowych.

W niedzielę w Czechach potwierdzono 3104 nowe przypadki zachorowania na koronawirusa. W poniedziałek odnotowano 1896 przypadków. U naszego południowego sąsiada odnotowano już ponad 110 tysięcy zakażeń. Zmarło ponad tysiąc osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 października 2020 08:35
`