Dodano: 21 sierpnia 2019 20:15
Co dalej z remontem stadionu na Nowym Mieście? Pierwsze prace mogą ruszyć już w tym roku
Tematy: nowe miasto remonty sport stadion wałbrzych
Trwa analizowanie koncepcji remontu obiektu, które przygotowane zostały w minionych latach. Dziś już wiadomo, że Wałbrzycha raczej nie stać na gigantyczny projekt. Odnowa kompleksu może być rozłożona na lata i zrealizowana w mniejszych zakresie. Stadion ma jednak służyć sportowcom i kibicom. Jak się dowiedzieliśmy, pierwsze, porządkowe prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku.
W tej chwili przygotowywane są prace dotyczące uporządkowania całego terenu. Analizowane są także koncepcje, które powstały w minionych latach. To między innymi projekt dotyczący budowy całego kompleksu lekkoatletycznego z zapleczem i hotelem. Obecnie realizowany plan nie zakłada jednak odnawiania stadionu w tak szerokim zakresie. Poprzednia, duże koncepcja remontu oszacowana była na 50 milionów złotych, obecnie jej realizacja kosztowałaby nawet 80 milionów złotych, a na taką inwestycję Wałbrzycha w tej chwili nie stać.
– W pierwszym etapie chcemy uporządkować teren. Mówimy o konstrukcji stadionu sprzed lat, która z czasem była modyfikowana. Trzeba likwidować betonowe trybuny, trzeba uporządkować inne, zrujnowane elementy infrastruktury – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
REKLAMA
Po uporządkowaniu terenu, w pierwszym etapie remontu mogą powstać trybuny. Na początek kilkaset siedzisk, docelowo dla dwóch i pół tysiąca osób. Powinna zostać także wykonana bieżnia. Sama murawa jest w dość dobrym stanie.
– Sama płyta paradoksalnie jest dość dobra. Myślę, że nawet jest lepsza niż niektóre nowe płyty, które są bardzo delikatne i bardziej wrażliwe na zmiany. Nie trzeba jej odwadniać. Trzeba lekko naprawić. Być może założyć instalację do nawadniania – mówi Piotr Rachwalski, prezes Aqua-Zdroju.
Docelowo władze Wałbrzycha remont stadionu na Nowym Mieście chcą doprowadzić do podobnego stanu, jak koncepcja sprzed kilku lat. Prace będą jednak podzielone na etapy i rozłożone na trzy, cztery lata. Pierwszy etap prac może pochłonąć od 2 do 4 milionów złotych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także
- Dziesiątki opon wyrzuconych do potoku. O jesiennym problemie mówią aktywiści stowarzyszenia Czysty Wałbrzych
- Święto muzyki i odsłonięcie muralu 22 listopada w Filharmonii Sudeckiej
- Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy. Miasto ogłasza nabór na wystawców
- Karambol na A4. Jedna osoba zginęła. Jezdnia w kierunku Wrocławia zablokowana
- Wałbrzych. Trzy rozbite auta na Sikorskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala
- Odkryj tajemniczy Dolny Śląsk” nagrodzony na międzynarodowym festiwalu
Najczęściej czytane
- Jest decyzja w sprawie S5 koło Wałbrzycha. Ruszają pierwsze prace
- Wałbrzych. Koniec ZDKiUM. Miasto chce zlikwidować tę jednostkę
- Wałbrzyszanie zrobieni „na festiwal rowerowy”. Gdzie się podziało sto pięćdziesiąt tysięcy złotych?
- Duże utrudnienia na Sobięcinie. Na skrzyżowaniu stoi porzucony duży sprzęt drogowy
- Ponad 80 mln złotych deficytu. Wydatki na poziomie blisko 1,5 miliarda. Jest projekt budżetu Wałbrzycha na przyszły rok