Dodano: 21 sierpnia 2019 20:15
Co dalej z remontem stadionu na Nowym Mieście? Pierwsze prace mogą ruszyć już w tym roku
Tematy: nowe miasto remonty sport stadion wałbrzych
Trwa analizowanie koncepcji remontu obiektu, które przygotowane zostały w minionych latach. Dziś już wiadomo, że Wałbrzycha raczej nie stać na gigantyczny projekt. Odnowa kompleksu może być rozłożona na lata i zrealizowana w mniejszych zakresie. Stadion ma jednak służyć sportowcom i kibicom. Jak się dowiedzieliśmy, pierwsze, porządkowe prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku.
W tej chwili przygotowywane są prace dotyczące uporządkowania całego terenu. Analizowane są także koncepcje, które powstały w minionych latach. To między innymi projekt dotyczący budowy całego kompleksu lekkoatletycznego z zapleczem i hotelem. Obecnie realizowany plan nie zakłada jednak odnawiania stadionu w tak szerokim zakresie. Poprzednia, duże koncepcja remontu oszacowana była na 50 milionów złotych, obecnie jej realizacja kosztowałaby nawet 80 milionów złotych, a na taką inwestycję Wałbrzycha w tej chwili nie stać.
– W pierwszym etapie chcemy uporządkować teren. Mówimy o konstrukcji stadionu sprzed lat, która z czasem była modyfikowana. Trzeba likwidować betonowe trybuny, trzeba uporządkować inne, zrujnowane elementy infrastruktury – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Po uporządkowaniu terenu, w pierwszym etapie remontu mogą powstać trybuny. Na początek kilkaset siedzisk, docelowo dla dwóch i pół tysiąca osób. Powinna zostać także wykonana bieżnia. Sama murawa jest w dość dobrym stanie.
– Sama płyta paradoksalnie jest dość dobra. Myślę, że nawet jest lepsza niż niektóre nowe płyty, które są bardzo delikatne i bardziej wrażliwe na zmiany. Nie trzeba jej odwadniać. Trzeba lekko naprawić. Być może założyć instalację do nawadniania – mówi Piotr Rachwalski, prezes Aqua-Zdroju.
Docelowo władze Wałbrzycha remont stadionu na Nowym Mieście chcą doprowadzić do podobnego stanu, jak koncepcja sprzed kilku lat. Prace będą jednak podzielone na etapy i rozłożone na trzy, cztery lata. Pierwszy etap prac może pochłonąć od 2 do 4 milionów złotych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także
- Wszyscy Polacy zapłacą za wodorową rewolucję w Wałbrzychu? Miasto zrozumiało, że wodór jest drogi
- Akcja ratunkowa GOPR w Kotle Wielkiego Stawu w Karkonoszach. Turysta osunął się zboczem
- Na remont czeka już kilka lat. Są szanse na przebudowę ulicy Ogrodowej
- Polonez po raz 10 na wałbrzyskim Rynku. Zatańczyli maturzyści
- Wałbrzych. Podrabiane ubrania i buty zabezpieczone na giełdzie
- Dolny Śląsk. Kradzież pierścionka zakończona odzyskaniem biżuterii
Najczęściej czytane
- Nowe miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości. W naszym regionie cztery lokalizacje
- Śmieci na samochodzie i kartka „Patrz gdzie parkujesz…” Mieszkańcy reagują na nasz tekst
- Pierwszy autobus wodorowy już popsuty. Nie wiadomo jak długo potrwa naprawa
- Wałbrzych. Pierwsze miejskie lodowisko od ponad 30 lat
- Historia gwiazdy filmów dla dorosłych kręcona w Nowej Rudzie. Produkcja Lady Love podbija serca widzów