Ciężarówki i autobusy pod lupą policji. Trwa akcja „Truck & Bus”

2 lutego 2024 07:06. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Od rana wałbrzyska policja prowadzi akcję skierowaną na kontrole autobusów i ciężarówek. Akcja prowadzona jest w samym Wałbrzychu i na drogach powiatu wałbrzyskiego. Jak informują policjanci, ma wyeliminować z ruchu niesprawne pojazdy. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy przewoźnicy i sami kierowcy przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

–  Mundurowi kontrolują, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, m. in. weryfikują czas pracy kierowców, sposób przewożenia ładunków oraz stan techniczny pojazdów. Chodzi m.in. o oświetlenie zewnętrzne, układ hamulcowy, ogumienie, właściwe oznaczenie i zastosowanie wyjść awaryjnych w autobusach, dodatkowe wyposażenie, które powinno znajdować się w pojazdach, stan szyb, sprawność wycieraczek, a także czy w pojazdach nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Policjanci sprawdzają również, czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza wskazanej w dowodzie rejestracyjnym, sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie się przez nich do znaków i sygnałów drogowych.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2024 07:06
`