Dodano: 7 stycznia 2021 20:19

Była zbiórka gigantycznej kwoty na leczenie Nadii i wielka mobilizacja wałbrzyszan. Jest unikalne leczenie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dziś podano Nadii jej komórki, które wcześniej zostały specjalnie przeprogramowane! Dzięki nim będzie mogła raz na zawsze rozprawić się z białaczką – informuje Przylądek Nadziei. Przypomnijmy, po raz pierwszy o wsparcie dla Nadii apelowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Do listopada udało się zebrać gigantyczną kwotę 1,4 mln złotych.

Jak informują lekarze, walkę dziewczynki z chorobą utrudniał rzadki gen, który powodował, że dziewczynka była odporna na chemioterapię. Nadia, jako czwarte dziecko w Polsce, a druga dziewczynka otrzymała komórki CAR-T. Teraz organizm siedmiolatki powinien poradzić sobie z chorobą.

Dzień podania komórek w naszym onko-świecie nazywa się dniem zero. To taki dzień, od którego zaczynamy odliczać na nowo. To wcale nie znaczy, że to co za nami odchodzi w zapomnienie. Niektóre momenty już zawsze będą z nami, chociaż bywały takie, które najchętniej wymazałabym gumką i udawała, że nigdy nie miały miejsca… ale są też takie, które chowam głęboko w sercu, a na myśl o nich przepełnia mnie ogromne uczucie wdzięczności – napisała wczoraj na FB mama dziewczynki, Katarzyna Makarczuk.

REKLAMA

Leczenie Nadii było możliwe dzięki zaangażowaniu lekarzy i internautów, którzy zebrali blisko 1,4 mln złotych. Dziewczynkę wsparło blisko 28 tysięcy internautów.

Hurrrra❗🤩 Wspaniałe wieści prosto z ⛵ Przylądek Nadziei! Dziś podano Nadii jej 💉 komórki, które wcześniej zostały…

Opublikowany przez Przylądek Nadziei Czwartek, 7 stycznia 2021

7 stycznia o godz.10.16 , Nadia jako czwarte dziecko w Polsce, a druga dziewczynka otrzymała komórki CAR -T ….

Opublikowany przez Kasię Makarczuk Czwartek, 7 stycznia 2021

Jutro ten dzień. 🤩 Dzień podania komórek CAR-T . ❤️ Podświadomie, od momentu jak dowiedziałam się, że białaczka…

Opublikowany przez Kasię Makarczuk Środa, 6 stycznia 2021

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także