Dodano: 4 lutego 2020 14:26

Bunkry na sprzedaż! Militarnych obiektów pozbywa się czeska armia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Czesi, podobnie, jak polska armia, organizują wyprzedaże przedmiotów i nieruchomości, z których już nie korzystają lub, które nie są im potrzebne. Przetargi ogłaszane są w internecie. Na tych pojawiły się między innymi… bunkry. Ceny wahają się w okolicach kilkudziesięciu koron.

Oferty sprzedaży bunkrów czeska armia publikuje w internecie. Przy każdym obiekcie znajdziemy opis oraz propozycje umowy kupna. Chętni muszą złożyć deklaracje udziału w przetargu i wpłacić wadium. Te waha się w okolicach tysiąca koron, choć w przypadku jednego obiektu, którego wartość jest dość spora, wadium to 10 tysięcy koron.

Jakie, militarne nieruchomości, a konkretnie bunkru można sobie kupić? W okolicach Mikulova można kupić ponad 100 metrowy bunkier z własną działką. W okolicy znajdują się podobne, inne obiekty. Gratką dla miłośników win może być liczący 37 metrów kwadratowych bunkier znajdujący się w środku winnicy i znajdujący się około 100 metrów od niedawno wybudowanej ścieżki rowerowej łączącej Aleję Mikulova z Muslovą. Warto jednak pamiętać, że budynek znajduje się na terenie parku krajobrazowego Pálava. Cena wywoławcza 39 tysięcy koron.

REKLAMA

Co najmniej 68 tysięcy koron trzeba zapłacić za kolejny bunkier w okolicach Mikulova. Obiekt ma blisko 150 metrów kwadratowych. Rekordzistą jest jednak bunkier, który znajduje się na prywatnym terenie, a jego cena wynosi 250 tysięcy koron. To obiekt, który ma około 82 lata.

Cena wywoławcza najtańszego obiektu, który udało nam się odnaleźć wynosi 37 tysięcy koron, to około sześciu tysięcy złotych. To obiekt znajdujący się w miejscowości Stare Miasto w regionie Olomouckým.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także