Budowa komisariatu na Podzamczu jeszcze długo nie ruszy z miejsca

10 kwietnia 2018 13:38. Niedokończona budowa wspólnego dla Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju komisariatu policji przy ulicy Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju, 4.04.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wszystko wygląda na to, że budowa wspólnego dla Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju I komisariatu Policji jeszcze długo nie ruszy z miejsca. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dotyczącą losów rozpoczętej w maju 2016 roku inwestycji. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Paweł Petrykowski pisze w niej, że:

We wrześniu ubiegłego roku generalny wykonawca odstąpił od umowy (budowy komisariatu, przyp. red.) z dwumiesięcznym terminem wypowiedzenia. W listopadzie zakończono inwentaryzację budowy oraz przekazano placu budowy. Przygotowano dokumentację w celu wszczęcia procedury przetargowej na kontynuację robót budowlanych, jednakże w świetle możliwości urealnienia wysokości przyznanych na ten cel środków finansowych, publikację ogłoszenia wstrzymano do czasu zatwierdzenia nowej wartości kosztorysowej inwestycji. Publikację ogłoszenia planuje się na kwiecień-maj 2018 r.

Oznacza to, że biorąc pod uwagę czas na złożenie ofert na budowę oraz ewentualne odwołania po zakończonym już przetargu, wznowienie prac na budowie może nie nastąpić wcześniej, niż niemal rok po wstrzymaniu inwestycji, czyli ok. września 2018 roku.

REKLAMA

Przypomnijmy, że budowę rozpoczęto 9 maja 2016 aktem wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego komisariatu. Prace na budowie trwały więc 16 miesięcy. Jak na tak długi okres budowy, efekty prac są bardziej niż mizerne. W policji w tym czasie nastąpił szereg zmian personalnych: dwukrotnie zmieniano na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, jest także nowy Komendant Wojewódzki we Wrocławiu.

Dla porównania – taki sam, 16-miesięczny okres (od 18 listopada 2016 do 28 marca 2018 roku) zajęło wybudowanie i oddanie do użytku dwóch 7-piętrowych budynków mieszkalnych przy ulicy Husarskiej z mieszkaniami oddanymi „pod klucz”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2018 13:38
`