Brak szczepionek na grypę. Zachorowalność lawinowo rośnie

14 października 2021 18:15. Close-up, hand holding flu vaccine applicator, 2017.

Tematy: 


Sezon grypowy 2021/22 rozpoczął się wcześniej, niż spodziewali się lekarze. We wrześniu odnotowano rekordową liczbę zachorowań. Na grypę zachorowało prawie 370 tys. osób. To rekordowy wynik w historii. W Wałbrzychu od  18 października ma ruszyć rusza program szczepienia przeciwko grypie.  Ma ruszyć – choć nie wiadomo kiedy do miasta trafią zamówione szczepionki. Zainteresowanie jest umiarkowane, szczepić chcą się głównie seniorzy.

Chociaż do rozpoczęcia programu pozostało zaledwie 4 dni, to z 1500 zamówionych szczepionek do dziś do Wałbrzycha nie dotarła ani jedna. Agencja Rezerw Strategicznych podaje kolejne daty dostawy. Mówi Sylwia Bielawska Wiceprezydent Wałbrzycha

Zapewniano nas, że te szczepionki będą dostępne już od 1 października.Złożyliśmy oczywiście zamówienie w Agencji Rezerw Strategicznych i na chwilę obecną mamy informację, że te szczepionki powinny do nas dotrzeć w okolicach 14-16 października.

REKLAMA

Z niemal 1200 osób uprawnionych do bezpłatnego zaszczepienia przeciw grypie szczepionkę chce przyjąć zaledwie co trzecia. Z tej grupy większość stanowią seniorzy. O tym, kogo można bezpłatnie szczepić przeciw grypie zadecydował w specjalnym rozporządzeniu Minister Zdrowia:

– Czyli między innymi pracowników placówek oświatowych, pracownikow domów pomocy społecznej, pracowników domów dziecka. Czekamy w tej chwili tylko na tok czy te szczepionki przyjadą czy nie – wyjaśnia prezydent Bielawska.

Tymczasem ponownie rośnie zainteresowanie szczepieniami przeciw Covid-19. Z powodu większej niż w ubiegłych tygodniach liczby chętnych wydłużono z dwóch do trzech dni w tygodniu pracę punktu masowych szczepień w Starej Kopalni. Przeciw grypie szczepić się można w niektórych przychodniach zdrowia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 października 2021 18:15
`