Boguszowianie zgarnęli nagrody na „Novopackim Slavicku”

Sekcja wokalno-instrumentalna zespołu „Boguszów’500” Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w składzie: Paweł Nowak, Justyna Gołębiowska, Agnieszka Sztonyk, Maciej Kędzierski, Bartłomiej Łazuta, Bartłomiej Ulatowski, Emilia Nowak, Damian Chrzanowski wróciła z workiem nagród z XX Międzynarodowego Konkursu Piosenki „Novopacky Slavicek” w Nowej Pace w Czechach. Grupa zachwyciła zarówno jurorów jak i czeską publiczność.

W kategorii „soliści młodszy szkolny wiek (3-5 klasa)” – I miejsce zdobył Paweł Nowak, który przy akompaniamencie: Dominika Chrzanowskiego, Emilii Nowak, Bartłomieja Łazuty i Bartłomieja Ulatowskiego wyśpiewał zwycięskie: „Czerwone jabłuszko” i „Szkolny Rock and Roll”. W tej samej kategorii III miejsce zdobyła Justyna Gołębiowska z repertuarem „Cyt, cyt” oraz „Karnawałowy rytm”.

Wyróżnienie w kategorii „duety, tercety, kwartety młodszy szkolny wiek (1-5 klasa)” zdobył duet: Agnieszki Sztonyk i Macieja Kędzierskiego z repertuarem „Pojedziemy na łów” oraz „Kurdesz”. Wszystkim wokalistom akompaniowali koledzy z zespołu: Dominik Chrzanowski, Bartłomiej Ulatowski, Bartłomiej Łazuta i Emilia Nowak.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 kwietnia 2015 12:40
`