Boguszów-Gorce. Nożem groził na ulicy mężczyźnie śmiercią. 29-latek jest w rękach policji

20 lutego 2024 09:14. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który najpierw wybił szybę w oknie jednego z mieszkań przy ulicy Anny Walentynowicz, a chwilę później przy ulicy 1 maja groził nożem 50-letniemu mężczyźnie śmiercią. Okazało się, że 29-latek był pijany. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

W piątek przed godziną 17:00 boguszowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że 29-latek kamieniem wybił szybę w oknie mieszkania należącego do 50-latki, powodując straty w kwocie tysiąca złotych, a następnie udał się na ul. 1 maja, gdzie przy użyciu noża groził pozbawieniem życia 50-latkowi – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

29-latka udało się zatrzymać. Policjanci zabezpieczyli także nóż, który miał przy sobie. Szybko okazało się, że napastnik był kompletnie pijany. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

REKLAMA

Sąd, po przeanalizowaniu zebranego w sprawie materiału dowodowego, na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu w niedzielę zadecydował o miesięcznym areszcie dla sprawcy, któremu za zniszczenie mienia i za kierowanie gróźb karalnych grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lutego 2024 09:14
`