Boguszów-Gorce. Mróz nie odstraszył pijanego rowerzysty. Mężczyzna dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu

13 stycznia 2024 09:16. Boguszów-Gorce. Mróz nie odstraszył pijanego rowerzysty. Mężczyzna dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

O mężczyźnie, który mimo temperatury oscylującej w okolicach zera, postanowił wsiąść na rower informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. To jednak nie rowerzysta na ulicy w zimie zaskoczył policjantów, a fakt, że 37-latek był kompletnie pijany. Mężczyzna dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Zobaczyć rowerzystę przy zimowych warunkach atmosferycznych, kiedy temperatura powietrza oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza, to nie częsta rzecz. Tego jednak doświadczyli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Mundurowi wiedząc, że mężczyzna jadący ul. Kościuszki może znajdować się pod wpływem alkoholu, postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że miał blisko 1,66 promila tej substancji w organizmie – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W tym momencie zakończyła się zimowa podróż miłośnika jednośladów.

REKLAMA

Policja przypomina jednocześnie, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 stycznia 2024 09:16
`